Працівниками управління протидії злочинності у сфері економіки УМВС України в Дніпропетровській області викрито і ліквідовано організовану злочинну групу, яка займалася вимаганням за виділення місць на кладовищі для поховання на території Павлограда.

Про це повідомили в прес-службі обласного управління міліції.

У злочинну групу з чітким розподілом ролей входило 6 чоловік. За виділення одного місця для поховання зловмисники вимагали від 4 до 5 тис. грн. Загальна сума прибутку за місяць становила понад 500 тис.грн.

«В ході реалізації оперативної інформації, співробітниками управління задокументовано понад 20 епізодів злочинної діяльності. Також одним з напрямків діяльності ОЗГ було розкрадання вугілля з породних відвалів шляхом його сортування. У даній схемі було задіяно більше 30 чоловік. Викрадене вугілля вивозилось на 4 дільниці складування в місті Павлограді і надалі реалізовувалось за готівкові кошти громадянам і підприємствам. Правоохоронцями було вилучено понад 200 тонн вугілля на загальну суму понад півмільйона гривень »,–-йдеться в повідомленні прес-служби.

За даними фактами відкрито 4 кримінальні провадження за ознаками кримінального злочину передбаченого ч. 3 cт. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) та ч. 3 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

6 листопада були проведені санкціоновані обшуки за місцем роботи та проживання фігурантів, в результаті яких виявлено та вилучено:

  •  Автомат «Сайга» та набої до нього;
  •  Помпова рушниця з набоями;
  •  Більше 30 димових шашок;
  •  3 бронежилети і грошові кошти в сумі понад 100 тис. грн.

Для проведення обшуків було задіяно більше 50 працівників органів внутрішніх справ.

Відповідальність за заняття такого роду діяльністю передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.