Ви не задумувалися над таким мовним явищем, як інтонація та експресивність мовлення у різних народів?

«Заговори зі мною, щоб я побачив, хто ти» – так казали античні мудреці.

В південних народів, таких, як італійці чи іспанці говірка швидка та експресивна, в північних – шведи, фіни, естонці та інші, мова повільна і протяжна з подвоєнням голосних звуків, в українців і більшості слов’янських народів мова пластична і гармонійна, відшліфована тисячоліттями. А ми таки живемо на цій землі не одне тисячоліття. Чому це так важливо?

Як відомо у Всесвіті все пов’язано космічними законами. Планета Земля є не просто космічним об’єктом, вона жива і розумна, із складною системою життєдіяльності, знаходиться в повній гармонії з Космосом, а людина є маленьким мікрокосмосом і взаємодіє з Космосом за посередництва Землі, а точніше тієї території на якій вона проживає. Вчені науково довели, що ядро, атом, молекула і живий організм людини існують за єдиними фундаментальними законами.

Організм людини як цілісну самодостатню систему «консолідує» квантовий електромагнітний каркас на довжині хвилі 1мм. , який ще називають аурою. В 1982 році група фізиків Київського державного університету під керівництвом доктора фізико-математичних наук, професора Сергія Сітька, зробила відкриття, яке змінило уявлення людства про природу життя. Було започатковано новий напрям в фундаментальному природознавстві – т. зв. «фізика живого». Фізика живого визнана четвертою фундаментальною наукою(поряд із «канонічними» ядерною, атомною та молекулярною фізиками) і творить підґрунтя для мікрохвильової резонансної терапії(МРТ) та квантової медицини.

Вже в наш час фізик Володимир Ніс, який добре розумів, що в сучасному глобалізованому світі всі розмови про унікальну роль для кожної нації її національної мови залишатимуться солодкою музикою для патріотів, якщо не підвести під них фундаментальну наукову базу. Як співробітник Науково-дослідного центру квантової медицини «Відгук» Володимир Ніс відштовхнувся у своїх пошуках від деяких незаперечних медичних фактів.

Ключовий із них: людський організм випромінює у двох діапазонах частот – вже згадуваному міліметровому і низькочастотному. Саме низькочастотні коливання і є тією проміжною ланкою між індивідом і людством. «Я вважаю, – стверджує Володимир Ніс, – що носієм когерентного (зв’язуючого) поля на цьому рівні виступає звук, частотний діапазон якого перебуває в межах від 20 Гц до 20 кГц. Але оскільки він поширюється в повітрі, де його швидкість становить 340м/с , то довжина хвилі становитиме відповідно від 15 м. до 1,5см. Це спілкування між собою у групах окремих живих організмів». У повсякденному житті це середні розміри житла, офісу або інших приміщень.

Концентрація багатьох людей у відносно невеликому просторі породжує нову якість, даючи змогу зберігати і транслювати національні культуру і традиції. В. Ніс зазначає, регулярного зосередження людей для народної традиції у межах 15 м. досить багато: храми, козацькі курені, збір на святилищах або кладовищах. Її результатом було створення і збереження її у вигляді звукових хвиль з накопиченням енергії у вузлах стоячих хвиль. Для нас важливо зрозуміти механізм дії мови як єдиного когеруючого чинника нації. Зазвичай, мова може діяти на поверхневому рівні, на тонкому рівні, і найтоншому рівні, який найближчий до рівня чистої свідомості, тобто до рівня первинного функціонування нашої фізіології. Таким чином мова є когеруючим (зв’язуючим, об’єднуючим) каркасом нації.

Більша частина території України знаходиться на гранітному кристалічному щиті, який розкинувся від Полісся до Чорного моря і на захід аж до Карпатських гір. Електромагнітні хвилі Землі проходячи через цей щит створюють особливі умови для людей, які проживали на теренах України. Протягом тисячоліть вироблявся особливий тип людини лагідної і роботящої, яка обожнювала Природу, була маленькою і невіддільною її частинкою. Із звуків навколишнього середовища зароджувалася українська мова.

Людина прислухалася до співу пташок, шелесту дерев на вітру, тихого журчання річок, одним словом прислухалася до голосу Землі і наслідуючи всі ці звуки створювала мову. Як стверджував, опираючись на давні колядки, веснянки, обрядові пісні, думи і перекази, український мовознавець і знавець давнього фольклору Олександр Потебня українська мова налічує сорок тисяч років. Вірніше зародки української мови в найпростіших її формах–корінях: МА, ВА, ДА, БА, ГА, РА і т. д. За ці тисячі років українська мова розвивалася і ускладнювалася, час і люди відшліфовували її як грані алмазу, щоб вона нарешті засяяла в усій своїй красі.

Українська мова стала материнською для сім’ї індоєвропейських мов. За багатотисячолітню історію свого існування нею користувалося багато поколінь людей, які проживали на теренах України і за цей час українська мова міцно вкоренилася на генному рівні українців. Людина яка в повсякденному своєму житті користується своєю рідною мовою живе в повній гармонії з своєю Богом даною землею, а якщо врахувати ще той фактор, що на тонкому біоенергетичному інформаційному полі вона тримає зв’язок з минулими і майбутніми поколіннями, то така людина почувається духовно і фізично здоровою.

В зв’язку із цим хотілося б навести цікаве спостереження. Під час останнього перепису населення 70% павлоградців назвали рідною мовою українську, але чомусь більшість з них спілкуються іноземною, не розуміючи того, що рідна мова є материнською і нею треба спілкуватися а не тримати в запасі. Не розуміють дуже простих істин, що для француза, поляка чи німця є природним – спілкуватися рідною мовою, то для українця цілий ребус: рідна мова українська, спілкуються російською, посилено вивчають англійську в надії виїхати подалі від України.

Тільки від самих себе далеко не забіжиш і нікому українці на чужині не потрібні окрім рідної землі, яка і захистить, і пригріє, і дасть надію на майбутнє. Українці звинувачують в своїх негараздах буд-кого, а може варто відновити свій внутрішній духовний світ, основою-основ якого є рідна українська мова.

                       Голова культурологічного клубу «Українська цивілізація» Микола Заремба

За матеріалами: lysty.net.ua

Коментарі   

-1 # Margo 24.12.2017, 20:06
"Під час останнього перепису населення 70% павлоградців назвали рідною мовою українську, але чомусь більшість з них спілкуються іноземною"
Потому, что 95% павлоградцев украинский язык - це "державна мова", а русский это родной язык на котором мать пела колыбельную
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата