Защита банковской карты от мошенников

В Україні легко можна отримати онлайн кредит на карту без присутності позичальника. Цим користуються шахраї, котрі оформлюють мікрозайми за чужими паспортними даними.

Нещодавно У Кривому Розі кіберпозиція виявила жінку, яка не тільки знімала гроші з карток довірливих громадян, а ще й брала на них кредити. Детальніше тут.

Як захиститись від шахраїв?

1. Забороніть віддалену заміну SIM карти.

Шахраї перевипускають фінансовий номер телефону, після чого отримують доступ до онлайн-банкінгу. Поки власники номеру зрозуміють, що трапилось, шахраї встигають зняти гроші з карток і набрати онлайн кредитів, - розповідає спеціаліст з кредитування Олеся Соболь.

Якщо встановити заборону на віддалену заміну SIM карти, шахраї не зможуть вкрасти ваш мобільний номер телефону.

2. Не розміщуйте свій фінансовий номер телефону на дошках оголошень

Шахраї використовують методи соціальної інженерії, щоб видурити данні, необхідні для доступу до банківських акаунтів. Також вони можуть надіслати посилання на фішинговий сайт, через який викрадають данні банківської картки.

Шахраї працюють командами. Якщо ви продаєте щось через інтернет Вам телефонує потенційний покупець і говорить, що зараз зробить переказ на вашу картку. Після чого телефонує начебто працівник банку, запитує чи чекаєте ви переказ і повідомляє, що операцію не можна провести через порушення умов. Підставний працівник банку прохає назвати код з СМС, який прийшов на телефон.

Якщо вас прохають повідомити код з СМС, це значить, що не вам переказують гроші, а навпаки, хтось намагається зняти кошти з вашої карти.

Ніколи не повідомляйте стороннім особам:

  • Pin код банківської картки;
  • CVV код;
  • Коди з СМС.

3. Не проходьте сумнівні соціологічні опитування

Є таке поняття як соціальна інженерія - це коли шахраї "виманюють" важливу інформацію у жертви. Іноді це робиться під виглядом соціологічного опитування.

Мені зателефонували з невідомого номеру, сказали, що це соціологічне опитування. Питали в якому місті я проживаю, чи користуюсь банківськими послугами, в якому банку маю рахунки, розповідає Олександр.

Це може бути реальне соціологічне опитування, а можуть бути шахраї, котрі вже знають ваш номер телефону і тепер їм потрібно дізнатись в яких банках ви тримаєте гроші. Не рекомендуємо брати участь в подібних опитуваннях.

4. Якщо вкрали або загубили паспорт, повідомте про це БКІ

На сайті Бюро кредитних історій можна повідомити про вкрадений або загублений паспорт. В такому випадку у вашій кредитній історії з'явиться коментар:

"Увага! Клієнт повідомив про втрату паспорта. Високий ризик шахрайства, не схвалюйте кредит".

Кредит не дадуть людині, яка намагатиметься взяти його за чужим паспортом.

5. Встановіть пароль на телефон

Захистіть телефон та онлайн-банкінг паролем на випадок якщо телефон вкрадуть, або ним скористається стороння особа. Бувають випадки коли людину напувають алкоголем, а потім знімають гроші з карток або оформлюють кредити без її відома.

Що робити, якщо на вас оформили кредит

Дізнатись чи є у вас незакриті кредити можна з бюро кредитних історій. Якщо ви виявили що на ваше ім'я відкриті кредити, проте ви їх не брали, зробіть наступне:

  1. Повідомте кредитну компанію (банк) про те що ви не оформлювали кредит і гроші не отримували. Запросіть копію договору.
  2. Напишіть заяву в поліцію про шахрайство.
  3. Зберіть необхідні докази і напишіть заяву до суду про визнання договору недійсним.

Щоб не постраждати від шахраїв, краще заздалегідь потурбуватись про безпеку свої коштів.