На початку 2023 року в Дніпрі було зареєстровано випадок захворювання на малярію

Інформація про це надійшла із Дніпропетровського лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України. Фахівці провели епідеміологічне розслідування та виявили, що хворий прибув до України з Республіки Молдова. До цього він побував в одній із країн Африки. Там і підхопив підступне захворювання.

Заразити інших хворий не може.

Той факт, що дніпровські медики мають справу саме з малярією, вони запідозрили ще у приймальному відділенні. Протягом доби діагноз було підтверджено лабораторним шляхом. Пацієнту одразу було призначено необхідне лікування.

Хворий потрапив до нашого відділення зі скаргами на лихоманку, яка турбувала його протягом двох тижнів, – розповідає лікар інфекціоніст. – Також у нього були скарги на слабкість, відсутність апетиту, збудженість. Ми взяли у нього кров на аналіз і таким чином діагностували малярію. Пацієнт був у свідомості, у стані середньої тяжкості. Він чітко відповідав на запитання. Ми одразу призначили йому етіотропну терапію, провели внутрішньовенну дезінтоксикацію.

На сьогоднішній день хворий на малярію вже завершив курс лікування і виписався з лікарні. Аналізи підтвердили, що збудника захворювання у нього немає. Щоб подолати хворобу, знадобився один тиждень. Варто зазначити, що хворий на малярію не становить небезпеки для оточуючих. Тому поширення цього захворювання у Дніпрі побоюватися не доводиться.

– Малярія не передається ні фекально-оральним, ні повітряно-краплинним, ні контактно-побутовим шляхами, – зазначає Борис Мстиславович. – Тому обмежувати контакт пацієнта з іншими людьми не потрібно. У той же час, слід пам’ятати про те, що малярія буває різною – і через тяжкість перебігу хвороби, і її тривалість. На жаль, зустрічаються також рецидивні форми – коли хвороба повертається через якийсь час. У випадку із дніпровським пацієнтом його життю, на щастя, нічого не загрожувало.

За останні десять років на Дніпропетровщині зафіксували 24 випадки малярії.