На тепер всі школи Павлограда працюють у дистанційному режимі навчання

Проте, це не єдиний шлях здобуття освіти школярами. Існує ще сімейний (коли батьки самостійно організовують освітній процес для дитини) та екстернатний.

Враховуючи теперішню ситуацію, міністерство освіти радить саме екстернатну форму навчання, як найефективнішу в декотрих ситуаціях.

«Сьогодні екстернатну форму здобуття освіти розглядають по-іншому. Міносвіти рекомендує переводити в першу чергу тих дітей, які за кордоном, на екстернатну форму. Вони мають право не відвідувати уроки , але в кінці року повинні пройти підсумкове комісійне оцінювання знань», – розповіла заступниця керівника відділу освіти міста Олена Пазій.

 У Павлограді з 1 лютого базовим для екстернатної форми здобуття освіти стане ліцей №12.

Довідково

Екстернат — це вид навчання, коли учень зареєстрований у школі, але навчається вдома. При цьому здає всі річні контрольні в школі, навчається за шкільними підручниками і приходить на консультації до вчителів у школу. Також під час складання іспитів він визнається учнем школи, за якою закріплений.

 

Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх.

На нього можуть перейти тільки:

  • учні з особливими потребами;
  • діти-спортсмени або ті, які займаються мистецтвом;
  • учні, які випереджають шкільну програму;
  • діти, які часто переїжджають у зв’язку з відрядженнями батьків або живуть за кордоном;
  • учні, які проживають на тимчасово окупованій території чи на не контрольованій Україною території;
  • діти-іноземці або учні без громадянства, які проживають на території України;
  • учні, які не завершили здобуття загальної середньої освіти або є випускниками минулих років і не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та/або не пройшли атестацію.