Коли пропонують взяти дітей, то ніхто не погоджується

 

«В Павлограді 17 родин пройшли навчання для того, аби створити прийомну родину. Але прикро, що не готові взяти дитину на виховання. Навіщо тоді проходили це навчання. Ми розуміємо, що догляд за дітьми дуже складний. Дуже важкі долі, є брати і сестри, котрих не можна розлучати. Зараз є така складна ситуація, коли посиротіла дитина була в прийомній родині. А тепер від неї відмовляються. Вона має вади здоров’я, їй 16 років і ми не знаємо куди дитину прилаштувати», – розповіла начальниця служби у справах дітей Надія Данильчук.

 Причини, за котрими відмовляються брати дитину на виховання різні:

  • не можна розділяти братиків та сестричок,
  • вік 17-17 років,
  • вади здоров’я.

За словами Надії Данильчук, більшість батьків хочуть взяти в родину маленьку дитину та з гарним фізичним станом. Готові також взяти дітей, що посиротіли в результаті бойових дій.

«Нерідко хочуть взяти дітей, що посиротіли в результаті бойових дій. Тобто, тимчасово допомогти на період воєнного часу. Люди часто не розуміють, що діти є різні, і важкі, і хворі», – додала Надія Данильчук.

Водночас за час війни 9 дітей все ж облаштували в родини.

 «Це досить велика кількість. Родини їхали в зону бойових дій, брали дітей. І тернопільські родини взяли дітей, коли діти там знаходились в евакуації», – розповіла Надія Данильчук.   

За час війни із зони бойових дій в Павлоград приїхали четверо дітей без батьків. Проте службі у справах дітей разом із поліцією вдалось розшукати їхніх родичів.