Зафіксовано перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Кракен»

Про це у Фейсбуці повідомило Міністерство охорони здоров’я.

«Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 (Кракен) не має специфічних мутацій, які б могли робити його небезпечнішим за інші субваріанти. Проте порівняно з попередніми штамами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

«Дельта» – це вірус-кіллер, а «Кракен» – вірус-хуліган» – так охарактеризувала сумська інфекціоністка Ірина Троцька новий штам коронавірусу,

«Якщо «Дельту» доречно назвати вірусом-кілером, вірусом-вбивцею, то якщо ми кажемо про «Кракен» – то це вірус-хуліган. Він, як і інший штам «Омікрона», здатний до більш легкого перебігу захворювання», – розповіла інфекціоністка Ірина Троцька.

У МОЗ наголосили, що вакцинація є головним способом уберегтися від тяжкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів.