Відповідь на це запитання шукала Громадська рада, котра діє при павлоградському міськвиконкомі.
Приводом для проведення виїзного засідання в історико-краєзнавчому музеї стало звернення голови міського товариства «Просвіта» Миколи Заремби до Громадської ради із проханням проаналізувати роботу музею. У листі музей називався «заповідником комуністичної колоніальної ідеології».
«Павлоградський історико-краєзнавчий музей на 25 році нашої Незалежності є заповідником комуністичної колоніальної ідеології. Незважаючи на те, що Верховна Рада прийняла Закони по декомунізації і очищенню території України від комуністичної «спадщини»,керівництво історико-краєзнавчого музею вперто опирається цьому», – йдеться у зверненні «Просвіти».
Матеріал за темою: Експозиції музею в основному присвячені славному минулому Радянської епохи – «Просвіта»
Директор історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь провела екскурсію музейними залами. Всього в музеї 4 зали.
Із комуністичним минулим (із 1917 по 1941 рік ) можна познайомитись у третій залі. Тут і зірки, і серпи з молотами … Директор музею вважає, що позбуватись цього минулого не варто, бо музей створений для того, аби зберігати історію та і закон про декомунізацію на музей не розповсюджується .
«У нас є витяг із наказу, де написано, що заборона не поширюється на використання символіки комуністичного, тоталітарного та націонал-соціалістичного режиму в експозиціях музею, тематичних виставках та бібліотечних фондах. Ми дотримуємось законів», – говорить Тетяна Ведмідь.
Щодо висвітлення тоталітарного, комуністичного, сталінського періоду історії Павлограда, зокрема про павлоградців, що відбули сталінські табори, були розстріляні, репресовані … і т.п., то такої історії в музеї немає.
Як пояснила Тетяна Ведмідь, архіви із такими матеріалами раніше були засекречені і лише зараз вони відкриті для роботи і є надія, що така сторінка історії міста в музеї з’явиться.
Проблема ще й у тому, що раніше всі архівні матеріали були вивезені в Санкт-Петербург чи Москву, у Дніпропетровських архівах по Павлограду матеріалів не багато. Недостатньо вивчений також період із початку 20 століття до Другої світової війни .
«Немає архівів, немає де знайти матеріалів. Мало матеріалів і у фондах музею. Відпрацювали електронний варіант архівів Дніпропетровщини і по Павлограду дуже мало матеріалів. Будемо шукати по газетному фонду по інших матеріалах, по Катеринославській губернії, по інших повітах», – розповіла Тетяна Ведмідь.
Довідково
У фондах Павлоградського історико - краєзнавчого музею зберігається 52 тис експонатів. Щомісяця приймається по 40-50 нових експонатів. В музеї працює 9 наукових співробітників.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису