Відповідь на це запитання шукала Громадська рада, котра діє при павлоградському міськвиконкомі.

Приводом для проведення виїзного засідання в історико-краєзнавчому музеї стало звернення голови міського товариства «Просвіта» Миколи Заремби до Громадської ради із проханням проаналізувати роботу музею. У листі музей називався «заповідником комуністичної колоніальної ідеології».

«Павлоградський історико-краєзнавчий музей на 25 році нашої Незалежності є заповідником комуністичної колоніальної ідеології. Незважаючи на те, що Верховна Рада прийняла Закони по декомунізації і очищенню території України від комуністичної «спадщини»,керівництво історико-краєзнавчого музею вперто опирається цьому», – йдеться у зверненні «Просвіти».

Матеріал за темою:  Експозиції музею в основному присвячені славному минулому Радянської епохи – «Просвіта»

Директор історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь провела екскурсію музейними залами. Всього в музеї 4 зали.


Із комуністичним минулим (із 1917 по 1941 рік ) можна познайомитись у третій залі. Тут і зірки, і серпи з молотами … Директор музею вважає, що позбуватись цього минулого не варто, бо музей створений для того, аби зберігати історію та і закон про декомунізацію на музей не розповсюджується .

«У нас є витяг із наказу, де написано, що заборона не поширюється на використання символіки комуністичного, тоталітарного та націонал-соціалістичного режиму в експозиціях музею, тематичних виставках та бібліотечних фондах. Ми дотримуємось законів», – говорить Тетяна Ведмідь.

 

Щодо висвітлення тоталітарного, комуністичного, сталінського періоду історії Павлограда, зокрема про павлоградців, що відбули сталінські табори, були розстріляні, репресовані … і т.п., то такої історії в музеї немає.
Як пояснила Тетяна Ведмідь, архіви із такими матеріалами раніше були засекречені і лише зараз вони відкриті для роботи і є надія, що така сторінка історії міста в музеї з’явиться.

Проблема ще й у тому, що раніше всі архівні матеріали були вивезені в Санкт-Петербург чи Москву, у Дніпропетровських архівах по Павлограду матеріалів не багато. Недостатньо вивчений також період із початку 20 століття до Другої світової війни .

«Немає архівів, немає де знайти матеріалів. Мало матеріалів і у фондах музею. Відпрацювали електронний варіант архівів Дніпропетровщини і по Павлограду дуже мало матеріалів. Будемо шукати по газетному фонду по інших матеріалах, по Катеринославській губернії, по інших повітах», – розповіла Тетяна Ведмідь.

Довідково

У фондах Павлоградського історико - краєзнавчого музею зберігається 52 тис експонатів. Щомісяця приймається по 40-50 нових експонатів. В музеї працює 9 наукових співробітників.

Коментарі   

+2 # Сава 01.07.2016, 14:12
Залежить від того як комуністичні експонати музею представлені для огляду. Якщо з любов'ю і трепетом, то нехай працівники музею заберуть їх собі додому.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
+1 # Сашко 01.07.2016, 22:54
Комуністичні експонати займають центральну залу , а експонати, присвячені АТО десь на закапелках між першим та другим поверхами, де їх ніхто не бачить. Чому б їх не поміняти місцями. Що зараз більше на часі?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата