Або чому не штрафують пасажирів за безквитковий проїзд

Дуже вже настирливим пасажирам водій все ж таки може видати квиток, при цьому всім своїм виглядом покаже все, що думає про такого нахабу. Щоправда , у проїзному документі замість оплачених вами за проїзд 6 грн значиться чомусь лише 3,50.

Чому водії не видають квитки пасажирам?

Це питання члени Громадської Ради задали перевізникам, котрих запросили на своє засідання.
Перевізники відповіли, що мовляв не встигли іще їх виготовити, що водіїв і так контролюють відеокамери «який вам іще контроль потрібен!», що скоро будуть електронні квитки і що, виявляється, люди самі не хочуть брати квитки, котрі водії їм наполегливо намагаються втиснути в руки.

«І взагалі, для того, щоб водії видавали квитки, потрібно, щоб люди їх брали. Щоб водій давав квитки потрібно ставити собаку, щоб бігала за водієм і заставляла. Нема квитків, наказали, звільнили», – кажуть перевізники.

Відповіді перевізників здались, м’яко кажучи, не переконливими для членів громадської ради тому що:

по-перше, про підвищення вартості проїзду перевізники знали принаймні місяць тому (проект рішення на сайті міської ради з’явився ще 3 січня) та і раніше перевізники не надто переймались видачею квитків пасажирам.

По-друге,електронні квитки – то непомірна розкіш для міського бюджету.

Члени громадської ради висунули свої припущення:

  • виконком не контролює перевізників, хоча видача квитків записана у договорі.
  • Водії не можуть видавати квитки.
  • Водії не хочуть видавати квитки.

А звідси слідує, що міськвиконком не знає реальних доходів перевізників, тоді як можна говорити про збитковість підприємства. А значить тут є корупційна складова і потрібно писати заяву у відповідні органи.

«Якщо ви не справляєтесь, нехай другий прийде перевізник і буде працювати», – заявили декотрі члени Громадської Ради.

«У нас немає важелів впливу. То повноваження Укртрансінспекції перевіряти видачу квитків», – говорить секретар міськради Євген Аматов.

До речі

В салоні автобусів висить оголошення , що за безквитковий проїзд пасажира оштрафують аж у 10-кратному розмірі. Виходячи із цієї логіки, всіх пасажирів потрібно штрафувати . А от як покарати перевізників, котрі не видають квитки?