31 травня зацвітає червона конюшина. Встановлювалася тепла, літня погода. Календарна весна підходила до свого завершення.

Якщо 31 травня народжувався людина, то знахарі подейкували, що він буде жити довго. Особливо, якщо стане регулярно приходити до дуба і якийсь час сидіти під ним.

31 травня слов'яни пов'язували з дубом - це дерево було символом могутності, чистоти, слави і віри. Дуб часто уподібнювався людині, оскільки вірили, що саме на ньому ростуть молодильні яблука, які обіцяють безсмертя. Дещо пізніше дуб став символом громовержця Перуна, і під його кроною могли встановити язичницький храм, куди приносили жертви

З дуба згодом стали будувати церкви. Але вважалося великим гріхом рубати дуб, а тому, його валили в строго певний час, об'єднавшись всім селом, для того щоб розділити тягар гріха. Під час таких робіт проводили спеціальні процедури.
Під дубом могли проводитися і весільні церемонії. Так, молоді йшли до дуба, взявшись за руки, після чого повинні були три рази обійти дерево навколо, і після цього їх союз вважався священним.