Хоча пацієнтка не може рухатись і страждає від сильного болю. Розповіла сестра хворої, Людмила Калініна.

«Відмовили не лише тому, що вона начебто не потребує госпіталізації, говорили також про те що немає місць, лікувати нічим», – розповідає відомий у Павлограді учасник АТО Людмила Калініна про ситуацією зі своєю сестрою.

Це їй довелось звернутись до медиків для допомоги хворій сестрі, теж учаснику АТО.

Любов Кий три роки перебувала в зоні АТО. Має статус учасника бойових дій. Болі у спині турбують жінку уже давно. Останнім часом біль став просто нестерпним, не допомагали навіть сильні знеболювальні.

«У неї давно сильні болі у спині, можливо через бронежилет. Видно зі спиною щось дуже погано. Останнім часом сильний біль . Я сама медик, тому що могла, те й робила. Знеболювальні приймали. Сьогодні їй стало дуже зле, не могла встати, ліва нога не слухалась. Я її в туалет практично на руках носила. Викликали швидку», – розповідає Людмила Калініна.

Медики, що приїхали за викликом, вирішили обмежитись ін’єкцію знеболюючого і запропонували завтра піти до невропатолога. Проте, за наполяганням рідних все ж погодились госпіталізувати. Але в 4-й міській лікарні від госпіталізації хворої відмовились. Знову обмежились знеболюванням і знову запропонували звернутись завтра до невропатолога і якщо той дасть направлення,то лише після цього готові прийняти.

«Хтось із медиків сказав, що мовляв ми ж не винні, що ми вам нічим не можемо допомогти. Винна держава. Я вперше зустрічають із таким, що практично відмовляють у наданні допомоги. Я її дістаю УБД, пояснюю, що вона відвоювала, чому ви відмовляєте в госпіталізації, адже людині дуже зле, вона не може ходити, страшенний біль . Знеболююче я її і дома ставлю, це не допомагає. Як вона має прийти в лікарню, вистояти чергу , потрапити до невропатолога. Потім її відправлять ходити на всі додаткові обстеження, аналізи. Вона не може рухатись.. Хіба це нормально при гострому болю. Завтра її стане гірше і що робити?. Нам сказали, що немає в неврології місць – цікаво піднятись і подивитись. Ми не робимо акцент лише на УБД, завтра це може бути будь - який мешканець міста. Людина захворіє, а її скажуть, ну вибач лікувати нічим, сходи іще до якогось лікаря. В моєму розумінні, повинні були б хоча б якість обстеження зробити, ніяких обстежень. Хоча б знімок зробили, адже людині реально погано», – розповідає Людмила.

Дізнатись чому учаснику бойових дій відмовляють у госпіталізації до лікарні прийшло більше десятка учасників АТО, волонтерів.

«Після тривалих розмов нам таки запропонували госпіталізацію. Проте ми уже не погодились, бо не хочемо, аби неприязні стосунки якось відбились на ставленні до пацієнтки. Краще ми завтра відвеземо її в обласну лікарню», – розповідають АТОшники.

Вони також мають намір звернутись за роз’ясненням в обласну раду.

 

Коментарі   

0 # Paul Lemberg 13.06.2018, 11:17
Русскомірскій непотріб знову підіймає голови. Треба відсікати і припалювати!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата