Бажаючих здати кров чимало, проте люди нерідко приходять не підготовлені 

14 червня – Всесвітній день донора крові

В  Павлограді майже 3500 чоловік щорічно здають кров, з них більше 1000 чоловік вперше в житті вступають в ряди донорів. В місті проживає три заслужених донори. Це люди, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і більше разових максимально допустимих доз. Одноразово донор може здати 480 мл крові.

Павлоградське відділення трансфузіології забезпечує кров’ю та її компонентами всі лікувальні заклади нашого регіону а також Межову, Васильківку, Тернівку, Першотравенськ, Петропавлівку. У 2017 році в зазначені медичні заклади, було відправлено 2584 дози компонентів крові, або 670 літрів, виготовлених у відділенні трансфузіології пологового будинку, а за І квартал поточного року – понад 560 доз, або 146 літрів.

Також відділення, у разі потреби, надає компоненти крові до обласного банку крові. Так за 2017 рік до банку крові було передано 930 доз компонентів, або 231,9 літрів, а за І квартал 2018 року – 200 доз, або 52,2 літри. Повідомив завідуючий Павлоградським відділенням трансфузіології Сергій Авраменко.
За його словами, бажаючих здати кров чимало, проте люди не завжди приходять підготовлені.

« Нерідко порушують режим харчування, вживають напередодні алкоголь. Останнє трапляється нерідко. На роботу не пішов, потрібна причина – можна здати кров. У цьому випадку ми однозначно відмовляємо. Запитуємо, а ви б хотіли, щоб вам влили таку кров?», – розповідає Сергій Авраменко.

Щодня у відділенні трансфузіології здають кров 10-15 донорів, в основному чоловіки. Жінки складають близько 10% . В місті чимало активних донорів, котрі здають кров три і більше разів на рік. Вони знаходяться у базі даних і у разі необхідності їм телефонують і просять здати кров.

До активних донорів належить і заступник головного лікаря з медичної частини Наталія Калініна. Активним донором вона є уже упродовж 5 років. Здає кров по 4 рази на рік.

- Для мене кроводача – це така акція Всесвітньої доброти. Ти зробив добро для іншої людини, а вона допоможе ще комусь. Це допомога людині, котрої ти навіть не знаєш.

Шахтар Сергій Зайченко здає кров тричі на рік уже упродовж 18 років- Я вважаю, що це обов’язок кожного здорового чоловіка. У наш неспокійний час кров потрібна. Аби кожен хоча б інколи здавав кров, то багато кому допомогли б.

До речі

При нанесенні татуювання, проколювання вух, пірсингу, лікуванні голковколюванням здавати кров заборонено упродовж року.