10-й Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні» пройшов у Духовному центрі с. Опішня, Полтавської області.

У заході взяли участь майстри не лише з України, привезли свої вироби та приїхали щось собі придбати і поляки, білоруси та німці.

У мистецькому ярмарку взяли участь і павлоградські майстрині творчого об’єднання «Кольори». Вони повезли на фестиваль свої вишивки, в’язання, декупажні роботи , сувеніри, серветки, скатертини, рушники.

«На свято запрошуються майстри не лише гончарства. Але цього разу було значно більше гончарних виробів. Гончарі творчо підійшли до свої робіт. Досить популярними були жіночі прикраси із глини. Були також і ковалі зі своїми роботами», – розповіла tv-news. dp. ua учасниця фестивалю, директор Павлоградського історико-краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

За її словами на мистецькому фестивалі було чимало іноземців і серед відвідувачів. Їм дуже подобаються наші вишиванки.

«У мене купили іноземці весільний вишитий рушник дві свахи . Сказали, що від нього віє теплом. Повезуть його у Канаду», – розповідає Тетяна Ведмідь.

Вона також додала, що фестиваль був організований на високому рівні. Він супроводжувався виступами художніх колективів. Заспівала на фестивалі і українська співачка Ірина Федишин. Відвідали фестиваль і керівники області. Зазвичай подібні заходи відвідує також і міністр культури, проте цьогоріч за поважної причини він не зміг приїхати в Опішню.

Учасники фестивалю отримали сертифікати. Але кажуть, що приємні враження, нові знайомства, спілкування важливіші за будь-які сертифікати чи грамоти.