Цьогоріч у двох дітей після прийняття ліків виникла важка форма алергійної реакції – анафілактичний шок

Кількість алергійних захворювань з кожним роком збільшується, особливо серед дітей. Зокрема захворюваність дітей на бронхіальну астму збільшилась у понад 1,5 рази.
Про це повідомила міський алерголог Вікторія Панас під час прес-конференції.

«Захворюваність дітей на бронхіальну астму збільшилась більше ніж у півтора рази і склала у 2017 році 13,0 на 10 тис. дітей (2016 рік – 8,3 на 10 тис. дітей)», – сказала Вікторія Панас.

За її словами останнім часом все частіше трапляються алергічні реакції на медикаменти. У цьому році вже дві дитини мали анафілактичний шок після прийняття ліків.

Повністю позбутись алергійних захворювань неможливо, але можна на років 10-15 забути про них. На сьогоднішній день найбільш ефективним методом боротьби із алергією є специфічна імунотерапія (алерговакцинація). Проводити лікування потрібно до початку сезону алергії – із жовтня по травень. На даний час є чимало вакцин, зручних для застосування в дитячому чи дорослому віці у вигляді крапель, горошин. Їх застосовують під контролем алерголога і призначаються після алергообстеження.

«Після проведення курсу лікування, трави, що раніше викликали алергію, тепер не вливають як алергени. Навіть діти-астматики при проведенні 5-річних сеансів імунотерапії, 10-15 років не мають нападів задухи, обходяться без аерозолів, стаціонару, госпіталізації», – відзначила Вікторія Панас.

Вона також додала, що виявлення захворювання на ранній стадії відіграє надзвичайно велику роль. І навіть бронхіальна астма при ранній діагностиці успішно лікується алергологами всього світу, тому що на цих етапах причиною виникнення хвороби є 1-2 алергени.

Лікар розвіяла міф про те, що діагноз бронхіальної астми ставиться тільки при наявності нападів задухи. Поява нападів задухи говорить про середньотяжкий та тяжкий перебіг захворювання.
Проте нерідко пацієнти звертаються до алерголога запізно, бо ранні прояви алергії сприймають як банальну застуду.

При наявності обтяженої спадковості (в родині є алергіки) і повторних епізодах бронхообструктивного синдрому, 3-4 рази на рік дитина потребує консультації алерголога.
На сьогоднішній день працює державна програма «Доступні ліки», згідно якої пацієнт, хворий на бронхіальну астму може отримати рецепт на безкоштовні ліки на основі консультації алерголога у сімейного лікаря. 

Щоб не допустити ускладнень алергічних захворювань, лікар порадила не займатись самолікуванням та при виникненні перших проявів алергії звернутись в міську лікарню №4 до міського алерголога в кабінет 218. Години роботи: з 08:00 до 13:00.