Лише у першій половині червня я 2018 року за медичною допомогою звернулось вже 32 хворих на гострі кишкові інфекції

Про це повідомила міськрайонний епідеміолог Людмила Руденок під час прес-конференції.

«На сьогоднішній день в Павлограді високий рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції. У 2018 році тільки за 5 місяців на гострі кишкові інфекції перехворіло 164 мешканця міста, показник захворюваності склав 358,62 на 100 тисяч населення, що перевищило обласний показник на 62,1%», – сказала Людмила Руденок.

За її словами діти частіше хворіють на гострі кишкові інфекції, ніж дорослі – в 74,4 % випадків.

«У дітей система травлення є недосконалою, тому продукти харчування повинні бути якісними та відповідати віку дитини.
Страви для дітей повинні готуватися тільки на один прийом і ні в якому разі не повинні зберігатись. Брудні руки – прямий шлях до інфікування збудниками гострих кишкових інфекцій, тому не забувайте дотримуватись особистої гігієни» – наголосила Людмила Руденок.

За її словами особливо небезпечними є харчові продукти, які придбані в стихійних місцях продажу.

На такі харчові продукти відсутнє документальне підтвердження про якість та епідбезпечність. Вони продаються прямо «з бруду», на землі біля доріг, без дотримання правил гігієни, особами, що не пройшли медичний огляд і можуть бути носіями збудників кишкових інфекцій.  Особливо небезпечні в епідемічному відношенні – салати та кондитерські вироби з кремом.
Епідеміолог наполегливо порадила в жодному разі не займатись самолікуванням, а при виникненні перших ознак кишкового захворювання терміново звертатись до лікаря.