ДТЕК Дніпровські електромережі першими в Україні використали гелікоптери для огляду високовольтних ліній електропередач.

Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.

Проект по дослідженню високовольтних ліній електропередач за допомогою платформ у Дніпропетровській області є пілотним. Він реалізується ДТЕК Дніпровські електромережі сумісно з польською компанією Vimap, спеціалістом в області збору та аналізу даних у сфері енергетики, геодезії та інших галузей промисловості.

Гелікоптери оснащені сучасною технікою, обстежили 200 кілометрів високовольтних ліній електропередач (150 кВ) Дніпропетровської області – розташованих на лівому березі м. Камянське, а також в Царичанському та Магдалинівському районах області. Завдяки отриманим даним енергетики зможуть здійснювати ремонт аварійних ділянок на етапі, коли пошкодження ще незначне і не призвело до аварійної ситуації. Кінцева мета – підвищити якість електропостачання для клієнтів.

На гелікоптері були розміщені тепловізори, відеокамери та сканери, які фіксували всі пошкодження мереж та особливості прилеглої території. Вся інформація представлена в форматі фотографій, відео та 3D-моделей.

За підсумками одного дня огляду ліній з використанням високотехнологічного обладнання на літальній платформі ДТЕК Дніпровські електромережі отримали дані про технічний стан 200 км високовольтних ліній. Об’єм виконаної роботи можна співставити з роботою однієї регулярної бригада з обходу та огляду ліній. Час, зекономлений завдяки технологіям, може використовуватися співробітниками для аналізу отриманих даних та виконання ремонтних робіт в оптимальні терміни. Так само буде знижена кількість планових відключень клієнтів від електроенергії.