Раніше мер своїм розпорядження призначав очільників закладів охорони здоров’я, а зараз конкурс, а потім вже й розпорядження

Конкурсна комісія складається з трьох груп – представників трудового колективу, громадськості та представників органу управління.

Щодо представників органу управління та трудових колективів, то у Павлограді із цим проблем не виникало. Останніх обрали на загальних зборах. А от питання обрання представників від громадськості виявилось проблемним. Представників від різних громадських об’єднань має запропонувати Громадська рада, що діє при Павлоградському міськвиконкомі.

На попередньому засіданні Громадська Рада обрала три претенденти на участь у конкурсній комісії – Микола Житник (голова Конфедерації вільних профспілок у Дніпропетровській області), Олександр Бобков (голова громадської організації інвалідів праці , потерпілих та сімей загиблих на виробництві «Мир») та Наталія Уставицька (керівник БФ «Турбота»).

Проте міськвиконком висловив зауваження з приводу того, що два претенденти, Микола Житник та Олександр Бобков, по-суті, представляють одну категорію людей – потерпілих на виробництві і запропонували Громадській раді внести зміни і замінити когось із претендентів. Тому Громадська Рада знову зібралась на засідання. Були пропозиції делегувати до конкурсної комісії колишнього медика, ветерана АТО Михайла Михайлова. Мотивували тим, що він розуміється на питаннях медицини. Проте цю пропозицію не підтримали.

Самі ж претенденти, обрані на минулому засіданні Громадської Ради наполягали на тому, що вони представляють різні організації і повинні бути у складі цієї комісії. Вони вважають, що міськвиконком хоче бачити в конкурсній комісії більш керованих людей.

«Міськвиконком зробив якісь там зауваження. Їх не влаштовують члени комітету, котрих висунула Громадська Рада. Я так зрозумів , що вони хочуть ввести в конкурсний комітет своїх людей, для того,щоб комітет був ручним. Упродовж 8 років ми займаємось питаннями реформування медицини, у нас завжди була своя позиція, ми не підкорялись чиновникам і добивались тих прав, котрих вимагала громадськість. Тут хотіли багато чого позакривати, поскорочувати, але завдяки нам цього не сталось. Лікар не буде піднімати гострі питання, бо йому потрібно працювати, а ми могли піднімати. Ми не повинні робити так, як вигідно міськвиконкому. Ми повинні відстоювати свою точку зору», – сказав Микола Житник.

В результаті більшість членів Громадської Ради проголосували за те, аби нічого не змінювати і залишити тих же, раніше обраних, кандидатів до складу конкурсної комісії.

Разом із тим, начальник відділу регіональної політики Микола Кашталян зауваживав, що Громадська рада не повинна виходити за рамки своїх повноважень, бо вона створена при міськвиконкомі, а не навпаки і що Рада є всього лише дорадчим органом. Так що остаточне рішення за міськвиконкомом.

Чи затвердить міськвиконком запропоновані кандидатури, а чи Громадській Раді доведеться збиратись знову?

Довідково

У Павлограді шляхом відкритого конкурсу обиратимуть головних лікарів пологового будинку та стоматологічної поліклініки. Ці медичні заклади підпорядковуються місту.

Коментарі   

0 # Пауль Лемберґ 17.07.2018, 20:47
О роде суєтний, проклятий, коли ж ти виздохнеш? (с)
Совкам що не дай, усе переведуть на партхозактив... Все як у старому анекдоті:
- Вы какой секс предпочитаете, групповой или индивидуальный?
- Знамо дело, групповой! Завсегда сачкануть можно!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата