Один із них у Павлограді

За 6 місяців 2018 року на об’єктах залізничного транспорту Придніпровської залізниці отримали травми різного ступеню важкості 36 осіб, із них 25 загинули. За останні 10 років на залізниці травмовано близько 1250 чоловік, із них 742 смертельно.
Про це tv-news.dp.ua розповіла інженер з охорони праці станції Павлоград-1 Оксана Ткаченко.

«Більшість нещасних випадків стались через порушення правил безпеки на залізничному транспорті та особисту необережність. 12 осіб було травмовано при переході через колії близько перед потягом, що рухається, 9 із них загинули. 8 чоловік травмувались при ходінні по залізничних коліях, 5 із них загинули. При спробі зробити селфі був смертельно травмований  18-річний  хлопець на станції Павлоград-2.
15 березня 2018 року була травмована 13-річна дівчинка. Вона йшла по коліях назустріч потягу із опущеною донизу головою, на голові капюшон і навушники. Машиніст подавав сигнали потужної гучності, проте дівчинка не реагувала. Було застосовано екстрене гальмування. Проте наїзду, на жаль, уникнути не вдалось . Із важкими травмами голови дівчинку було доправлено до лікарні, де від отриманих травм дитина померла», – розповіла Оксана Ткаченко.

Вона також додала, що останнім часом серед підлітків набуває популярності новий вид розваг – зацепінг. Діти катаються на вагонах, знімають це на відео та викладають у соцмережі. Нерідко такі ігри загрожують не лише наїздом потяга, а й смертельним ураженням електричним струмом. Для ураження достатньо наблизитись до контактної мережі на відстань 2 метрів. Контактний провід оголений, а напруга в ньому 3300 вольт. Для порівняння в електричній розетці – 220 вольт.

Залізничники нагадують, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки. Швидкість потяга може досягати 120 км на годину. При такій швидкості потяг за 1 сек долає 30 метрів. А пішоходу, аби перейти через залізничну колію потрібно не менше 5-6 сек. Для зупинки потяга, що рухається зі швидкістю 60 - 70 км на годину потрібно 600-700 метрів. Сила повітряного потоку створена двома зустрічними потягами становить 16 тонн . При такому навантаженні людину запросто може затягти під потяг.