Богуслав сьогодні єдина біла пляма на карті Павлоградського району. Село, поки що, залишається, поза громадами.

Нещодавно у декотрих ЗМІ з’явилась інформація про те, що Богуслав може приєднатись до Павлограда. Мешканців села ця новина схвилювала, думки розділились, не всі сприйняли її з радістю.

«Знову все вирішується без нас», – обговорювали вони цю новину навіть у громадському транспорті.

За словами очільника району тема можливості приєднання до міста дійсно нещодавно обговорювалась, проте вирішити до кого приєднуватись чи не приєднуватись можуть лише мешканці села.

«Так, нещодавно проводилась зустріч, ініціатором якої був Дніпропетровський центр розвитку місцевого самоврядування . Приїздила до нас директор Центру Олена Тертишна, яка проводить в області просвітницьку роботу по добровільному об’єднанню в громади.
За її ініціативою була проведена нарада за участю міського голови Павлограда , голови Богуславської сільської ради, голови Павлоградської райдержадміністрації та фахівців міської ради. На сьогодні є такий закон і є така можливість приєднання села до міста. Олена Тертишна розповіла як це робиться на законодавчому рівні, як правильно це зробити . Дніпропетровсьский Центр розвитку місцевого самоврядування може виступити гарантом правильності оформлення всіх документів, надати необхідні методичні рекомендації та зразки документів. Саме про це і йшлося під час наради. Рішення про приєднання і до кого прийматиме лише громада села Богуслав. Бо ключовим словом тут є ДОБРОВІЛЬНЕ об’єднання чи приєднання», – розповів Святослав Максимчук.

За його словами раніше на сесії ї Богуславської сільської ради було прийнято рішення про приєднання до Богданівської громади. Проте це рішення так і не втілено в життя, хоча вже були внесені зміни до перспективного плану.

На сьогодні у богуславців є три варіанти подальшого шляху: приєднатись до Павлограда, приєднатись до Богданівської громади або ж не приєднуватись ні до кого, поки що.

«Рано чи пізно ми пройдемо цю фазу польської моделі територіального устрою. Чимало людей із сіл звертаються до міста за тими чи іншими послугами і чимало містян хочуть жити в селі. Якщо село матиме розвинену інфраструктуру, то чому б не жити в селі. Чи може Богуслав залишитись самостійним і ні до кого не приєднуватись? Так, адже це є добровільне об’єднання , як вирішить громада, таким чином вони і будуть жити далі. Поки що у них є можливість або ж приєднатись до міста, або ж до Богданівки, або ж ні до кого не приєднуватись. Принаймні іще закону такого не було, щоб примусово приєднати тих, хто не приєднався чи завершити утворення громад», – додав очільник району.

За його словами, село на сьогодні є самодостатнім.

«Село розвивається і на сьогодні має високий статус в районі, високі економічні показники і соціальна сфера на досить високому рівні.
Цьогоріч там відкрився добротний дитсадок на 75 місць, якого в Богуславі не було ніколи. Два роки тому відремонтували Будинок культури. На сьогодні ремонтуємо школу, завозимо парти. В селі уже відремонтовано 4 вулиці, і до кінця року зробимо ще 4 вулиці.
Богуслав на сьогодні має дуже гарну інфраструктуру і потужну громаду. Там люди дуже хвилюються за своє село. Для міста і для Богданівської громади Богуслав є ласим шматочком», – розповів Святослав Максимчук.