Прокуратура повторно направила до Шевченківського райсуду Києва обвинувальний акт стосовно фігурантів справи про вбивство екс-депутата Державної думи РФ Дмитра Вороненкова – Ярослава Тарасенка та Олександра Лося

Про це заявила речниця прокуратури Києва Надія Максимець, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«На 3 серпня призначено підготовче судове засідання в кримінальному провадженні за обвинуваченням Тарасенка за ч. 5 ст. 27, п. 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України та Лося за ч. 5 ст. 27, п.6, 11, 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України», – повідомила вона.

За словами Максимець, повторно обвинувальний акт стосовно зазначених осіб було направлено до суду минулого тижня після усунення технічних недоліків, на які вказав суд.
Дениса Вороненкова вбили пострілом у центрі Києва 23 березня 2017 року. Вбивцю Павла Паршова поранив охоронець колишнього російського депутата – він помер у лікарні.

У вбивці Вороненкова був спільник – Ярослав Левенець, із 2012 року він перебуває в розшуку за економічні злочини.
Олександр Лось, як вважає слідство, був разом із Левенцем співорганізатором злочину, а саме організовував двох водіїв і кілера. Ярослав Тарасенко був водієм «Ланоса», в якому приїхав кілер. Його затримали 16 липня 2017 року.

У вересні генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що замовник убивства перебуває на території Росії і має активні контакти зі злочинними колами та спецслужбами, а «виконавці, переважно, громадяни України».

Пізніше стало відомо, що в організації вбивства підозрюється громадянин Росії Володимир Тюрін – колишній цивільний чоловік вдови Вороненкова Марії Максакової. У березні 2018 року його оголосили в розшук в Україні. 11 червня обвинувальний акт у кримінальному провадженні надійшов до Шевченківського районного суду Києва. Підготовче судове засідання було призначено на 13 червня.

13 червня Шевченківський райсуд продовжив на два місяці термін тримання Тарасенка та Лося, проте повернув на доопрацювання прокурору обвинувальний акт у справі про вбивство екс-депутата Держдуми РФ.