На зміну гепатиту А прийшов біль серйозний гепатит С та В 

Якщо у 2016 році в місті було зареєстровано 16 випадків захворювання вірусним гепатитом В та С, то у 2017 – уже 40 випадків. Про це повідомив міський інфекціоніст Анатолій Бондаренко під час прес-конференції.

«Іще зовсім недавно у нас дуже багато реєструвалось випадків вірусного гепатиту А. Проте поступово захворюваність знизилась і зараз у нас іде зростання захворювань на гепатит С та В. Це більш серйозні форми гепатиту. Така тенденція спостерігається щорічно. Мова йде лише про гості форми гепатиту. Зросла також і кількість хронічних форм хвороби – із 40 до 46. Частіше вірус реєструється в осіб, котрі ведуть безпорядні статеві стосунки або ж вживають ін’єкційні наркотики. Причина зростання кількості хворих може бути також у тому, що стали більшу кількість обстежувати і відповідно більше виявляти хворих», – розповів Анатолій Бондаренко.

За його словами хронічна форма захворювання може тривалий час протікати безсимптомно і нерідко хворі звертаються за медичною допомогою, коли в печінці наступили незворотні зміни. Розпізнати хворобу на ранній стадії можна лише шляхом проходження обстеження.

На сьогоднішній день існують противірусні ліки, за допомогою котрих можна побороти недугу. Проте препарати досить дорогі, а лікування досить тривале.
Існує державна програма по лікування таких хворих. Держава виділяє певну кількість препаратів для безкоштовного лікування хворих. Проте їх кількість недостатня для всіх, хто потребує такого лікування.

«Раніше ми лікували хворих в основному гепатопротекторами , знімали інтоксикацію, давали загальнозміцнюючі препарати. На даний час наука зробила крок вперед. І зараз уже існують противірусні препарати від вірусного гепатита В та С. Лікування досить тривале – від 3до 6 місяців. Буває і до року», – розповів Анатолій Бондаренко.

За його словами найкращим профілактичним методом проти вірусу гепатиту В є щеплення. На сьогодні вакцинують дітей ще у двомісячному віці.