На жаль для 4-х чоловік реанімаційні заходи уже не знадобились 

За повідомленням управління із надзвичайних ситуацій Павлограда та району, цьогоріч на водоймах Павлограда потонуло 4 людей. Лише минулого тижня на Вовчій потонули дві людини – 20-річний хлопець та 12-річна дівчинка.

Аби уберегти себе від небезпеки МНС-ники радять купатись лише у призначених для цього місцях, не заходити у воду напідпитку, а батькам слідкувати за своїми дітьми під час відпочинку на водоймі.

Медики ж кажуть, що 90% постраждалих можна врятувати, якщо грамотно надати домедичну допомогу у перші хвилини після утоплення.

«У випадку утоплення потрібно діяти дуже швидко. Будь яке затягування загрожує незворотними наслідками. Якщо у першу хвилину після утоплення у воді можна врятувати понад 90% постраждалих, то через 5 хвилин – лише 1 -3 %. Тобто чим швидше ми починаємо надавати допомогу, тим більше вірогідності того, що людина залишиться жива», – розповів tv-news.dp.ua завідуючий відділенням анастезіології 4-ї міської лікарні Юрій Арутюнян.

За його словами, найперше, що потрібно зробити до приїзду медиків – перевірити дихання та пульс.

«Якщо дихання та пульс задовільний, то потрібно покласти хворого у такому положенні, щоб голова була нижче, аніж ноги, розтерти руками чи рушником, дати гарячий напій. Якщо постраждалий без тями, але у нього є пульс, то потрібно очистити ротову порожнину від блювоти, піску, бруду і зробити пробне штучне дихання. В основному після цього постраждалий починає дихати самостійно.
Якщо ж у хворого не спостерігається ані дихання, ані пульсу, то терміново потрібно проводити серцево-легеневу реанімацію – видалити рідину із дихальних шляхів постраждалого. Бажано покласти його на стегно із зігнутим коліном у суглобі. Надавити рукою між лопаток, щоб пішла рідина із легень та бронхів і робити штучне дихання способом рот в рот із масажем серця. В будь-якому випадку потрібно викликати швидку допомогу», – розповідає реаніматолог.

Цьогоріч у відділення реанімації після нещасних випадків на воді потрапили двоє людей.
В одному випадку для постраждалої все завершилось благополучно. Життєво важливі функції не постраждали, тому реаніматологи обстежили потерпілу і відправили у відділення терапії.

Ще в одному випадку у підлітка сталось сухе утоплення.

«Є такий медичний термін. Сухе утоплення буває вкрай рідко. У Павлограді цьогоріч був такий випадок. Хлопчик стрибав із мосту, ударився і стався спазм дихальної мускулатури , тобто під водою він вдохи уже не робив і в легені вода не потрапила. Ми надали медичну допомогу і відправили в обласну лікарню», – говорить Юрій Арутюнян.

За його словами лікування при утопленні дуже важке і тривале, бо страждають життєво важливі органи – легені, нирки, серце, мозок.

 

Коментарі   

0 # Vladimir Luganskiy 07.08.2018, 17:15
Необходимо организовать дежурство в выходные дни на лодке.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата