Короста – заразне паразитарне захворювання шкіри, що викликається коростяним кліщом 

В шкірно - венерологічному диспансерному відділенні міської лікарні №1 за перше півріччя 2018 року зареєстровано 10 випадків корости. Така ж кількість хворих була виявлена і за аналогічний період 2017 року. Всього за рік коростою захворіли 19 павлоградців.
Про це повідомила лікар - дерматовенеролог Вікторія Єрьоміна.

«Коростою може заразитись будь-яка людина , хоча у чистоплотних людей елементи висипань поодинокі і свербіж турбує лише у вечірній та нічний час. Зараження відбувається від хворої людини як при тісному контакті, так і через його предмети побуту. Зараження може статись також у лазнях, душових, рідше від тварин »,– розповіла Вікторія Єрьоміна.

Хворих турбує сильний свербіж, особливо вночі, котрий може викликати безсоння, втому, розлад нервової системи та призвести до втрати працездатності. Іноді можуть збільшитись лімфатичні вузли.

Пацієнти із підозрою на коросту мають звертатись за консультацією до спеціаліста шкірно - венерологічного диспансеру. Всі члени сім’ї хворого, що знаходились з ним у контакті, повинні бути оглянуті дерматовенерологом.

Шкірно - венерологічне диспансерне відділення працює із 8:00 до 15:00 щоденно, окрім суботи та неділі за адресою: вул. Шевченка,63.