У справу втрутилась прокуратура і подала позов до суду

Суд визнав, що хаотичне та неузгоджене розташування тимчасових споруд у місті не лише суперечить вимогам законодавства, але й істотно погіршує благоустрій міста та викликає незадоволення громадян.
Повідомляє прес-служба прокуратури області.

Рішенням Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області задоволено позов Новомосковської місцевої прокуратури про визнання незаконним та скасування рішення Новомосковської міської ради щодо використання об’єктів і елементів благоустрою не за цільовим призначенням.

Встановлено, що у грудні 2016 року на VII сесії VII скликання Новомосковська міська рада своїм рішенням затвердила Порядок надання у тимчасове користування об’єктів благоустрою для потреб споживчого ринку і сфери послуг на території міста, положення якого суперечать вимогам чинного законодавства.  

"Так, замість комплексного благоустрою території, її санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, природних ландшафтів і комплексів, затверджений міською радою Порядок передбачає використання зелених насаджень, вулиць, доріг, проїздів, тротуарів, пішохідних зон, доріжок та інших (об’єктів) елементів благоустрою не за цільовим призначенням, а для розміщення на них тимчасових споруд (МАФів) з метою здійснення комерційної діяльності", - йдеться у повідомленні прес-служби. 

Більш того, Порядок дозволяє підприємцям уникнути оподаткування та не сплачувати податок за оренду землі, на якій розташована тимчасова споруда. В зв’язку з відсутністю детального плану м. Новомосковська надання земельних ділянок у власність або користування неможливе та Порядок дозволяє встановлювати тимчасові споруди без проведення аукціону.
Незаконно міською радою в якості органу контролю визначено і створення комунального підприємства «Новомосковський Комсервіс», яке не є виконавчим органом Новомосковської міської ради, а отже не може здійснювати і контроль у сфері благоустрою.
Наразі за втручання прокуратури вказане рішення міської ради визнано незаконним та скасовано.