У ніч на 2 червня 2018 року у центрі Павлограда був жорстоко побитий 29-річний Сергій Вязовиченко. Побили безпричинно і нахабно. Злочинці проламали хлопцю череп та нанесли численні травми. Він переніс серйозну операцію і до цього часу знаходиться на лікуванні. 

У скоєнні злочину підозрюються троє чоловіків. За версією адвоката потерпілого, у ту ніч троє хлопців повертались із нічного клубу, як раптом біля них зупинився автомобіль, і троє дебелих чоловіків, що вийшли із автівки, почали безпричинно бити компанію хлопців. Двом вдалось втекти, а от Сергій не втікав. Жорстоке побиття хлопця зафіксували і камери відеоспостереження.

Виявляється, підозрювані і раніше скоювали подібні злочини, принаймні прізвище одного із них фігурує у декількох епізодах. Про них розповіли журналістам самі потерпілі.

Батько потерпілого неповнолітнього Ярослава Олейниченка, Валентин Дмитрович

 

- Це сталось 17.04 2017 року, о 08.30 ранку в Першотравневому парку.
У той день Павлоградська Самооброна святкувала своє 3- річчя від дня створення. Наші діти були туди запрошені, бо вони були учасниками патріотичної гри «Джура». Син тоді був учнем 11 класу, неповнолітній. Він просто стояв і стояли люди похилого віку. Син каже, що охорона бару , запитали чому ви тут стоїте і давай битись. Син отримав травми середньої важкості. Поламана щелепа у двох місцях зі зміщенням . Нам пощастило, що за нашу дитину заступився Микола Горбатюк , учасник Самооборони Павлограда. Хоча йому теж сильно дісталось. Наша дитина важила близько 50 кг, а її били чоловіки по 100-120 кг. Я радий, що його просто не вбили.

Слідчий запевняв, що справа на особистому контролі, що нас викличуть, познайомлять зі справою, але за майже півтора роки так ніхто і не викликав. Сина тоді доправили до 4-ї лікарні ,а потім в обласну лікарню щеплено-лицьової хірургії. Там була зроблена операція. Тоді постраждали 5 чоловік, в тому числі і люди похилого віку. На даний час наша справа не закрита , але вона і не розкрита. Навіть не встановлені підозрювані за 16 місяців. У справі достатньо доказів, які вказують на підозрюваного . По - перше , вони всі були встановлені Павлоградскою Самообороною в день побиття, була відоефіксація камер спостереження. Дії поліції я розцінюю, як свідому бездіяльність. Вони ж проходять на лише по нашій справі. Коли спілкувались у соцмережах із павлоградцями, то вони били багатьох людей. 

Сергій Лозинський

- У 2015 році, працюючи на шахті, вирішили із другом орендувати кафе «Жасмін» в центрі міста . Працювали рік і ці люди не раз приїздили і пропонували охорону , начебто від когось захищати. Розмова проходила нормально. Я пояснював, що мені охорона не потрібна. Я сам справлявся. Потім вони ще раз приїхали і уже з конкретним натяком на те, що потрібно допомагати іншим людям, котрі сидять у в’язницях, натякали на те, аби «кришувати» . Потім у серпні 2016 вони приїхали цілеспрямовано із бажанням конфліктувати , влаштували провокацію. Почалось із того, "чому ти зі мною не вітаєшся" і Петя на вулиці почав бійку,  було групове побиття. Їх було 3-4 чоловіки. Били мене, я ж займався закладом і з мене вимагали гроші, щоб я їм платив. У мене був перелом щелепи.

Пішов у поліцію, написав заяву. Надав відеозаписи, де видно, що спочатку один почав на вулиці, потім було групове побиття. Справу розглядали за 122 статтею , там якби особиста неприязнь і не стало одного відеозапису . Розгляд справи в суді розпочався лише через рік після побиття. На суд я пішов один раз, почув за якою статтею, і що не вистачає відеозапису і не став більше туди ходити. Думаю, що немає сенсу ходити і воювати проти поліції і проти бандитів. У мене немає бажання іти проти двох систем. Були погрози сім’ї, пропонували забрати заяву, гроші взяти.

Я вважаю,що якби ця справа була розглянута не через рік після побиття, щоб не перекручували , то не було б нових злочинів. Вони давно повинні сидіти. Я за справедливість, за те , щоб бандити сиділи, бо безкарність породжує нові злочини.

Сергій Тищенко,керівник ГФ «Національні дружини»

- Подібні речі траплялись вже неодноразово у Павлограді. З цього приводу ми часто спілкувались із поліцією. Це було системно і це очевидно, і всі це розуміють. Є два фактори, котрі тягнуть один одного – безкарність тягне продовження злочинів і свавілля, коли людей просто так б’ють на вулицях. Відомо також, що разом із бандитами були працівники силової структури. Багато хто відпочивав у ту ніч у тому нічному закладі і бачив тих людей. У фейсбуці уже відкриті їхні прізвища , але керівництво СБУ ніяк не реагує на це.
Є слідчі, які як тільки це сталось, почали телефонувати і казати, що розкачуйте ситуацію медійно. Якщо ви цього не зробите, то справа помре.

Окремі персоналії в поліції, які, я це знаю, стежать за тим,щоб ця справа не набирала обертів, які тісно спілкуються із місцевим криміналітетом і вони їх підтримують. Справу відразу взяв під особистий контроль начальник поліції. Але, незважаючи на всі його зусилля, почався декотрий витік інформації по справі. Ми вже бачимо, що зникають певні докази, або не в повній мірі викладаються. Намагаються усунути від справи якихось людей.

Чимало людей, котрих побили ці люди, бояться зараз про це говорити, бо не вірять у те, що їх покарають. Комусь гроші дали. Але люди, котрі взяли гроші і мовчать, спонукають цих людей до таких дій. І дозволять їм знаходитись на волі.
Злочинці діють під чиїмось «дахом», самі б вони так не вели себе. Люди безкарно катаються по місту, б’ють всіх, кого їм заманеться і залишаються безкарними, тут однозначно якась корупційна складова.

За словами адвокат потерпілого , Романа Остропильця, в рамках цієї справи було установлено, що в момент скоєння злочину на перехресті, де сталось побиття, знаходився патрульний автомобіль, котрий зупинився на світлофорі, але чомусь ніяк не відреагував, а поїхав далі.

«Нами був поданий запит про те, що це за автомобіль і нам підтвердили, що то був патрульний автомобіль і що там були співробітники. Ми з цього приводу подали клопотання до суду, аби допитали співробітників поліції, чому вони не відреагували хоча б не те, що автівка стояла на пішохідному переході», – сказав адвокат.

За його словами подану також заяву до прокуратури з приводу того, що чиниться тиск на сестру потерпілого Сергія Вязовиченка.

«За нею стежили. Хто ці люди , чому і для чого вони це робили? Вона , як сестра теж є потерпілою. Заява зареєстрована в прокуратурі», – сказав Роман Остропилець.

За його словами, відеофайли, котрі були надані слідству, піддавались сторонньому втручанню. Вони порізані на окремі неповні фрагменти, між ними відсутній час. Адвокат вважає, що на сьогодні зібрано достатньо доказів для того, аби всіх трьох підозрюваних притягти до відповідальності.

За даною справою на 10 серпня був призначений слідчий експеримент, проте не відбувся. На експеримент погодився лише один із трьох підозрюваних. Проте в останній момент і той відмовився. Ще двоє підозрюваних відмовляються давати будь-які покази.

На даний час всі троє находяться під вартою.