Кам ’яну бабу «Балбал», виявили в с. Токівське, Апостолівського району.

Про це повідомила завідуюча відділом археології Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького Оксана Рудковська під час прес-конференції в ІА «Мост - Днепр».
За її словами, археологічна експедиція в с. Токівському почала свою роботу ще в 2012 році. Активніше археологи почали працювати на пам’ятниках з 2015 року. З тих пір вони знайшли чимало унікальних артефактів.

«Один із наших співробітників знайшов кам’яну статую епохи бронзи. Як виявилось це «Балбал» – ранній тип Половецької кам’яної баби. Їй характерна велика голова, округлість, нечіткі контури обличчя, рук та решти всього. Думаю, цьому цікавому предмету декілька тисяч років. На моїй пам’яті в Дніпропетровській області подібний тип знашли лише в 3 екземплярах », – сказала Оксана Рудковська.

Вона також додала, що  цьогоріч археологічна експедиція пройшла більш яскраво та плідно, бо в ній брали участь дніпровські студенти-історики та археологи. Завдяки їх участі дослідження вдалось розширити у трьох напрямках– східна, північно-західна та південна частина розкопок.

За словами заступника директора з наукової роботи Дніпропетровського національного історичного музея ім. Яворницького Олександра Старика, під час археологічних розкопок були знайдені дуже рідкісні пам’ятки, котрі в майбутньому займуть почесне місце в Дніпропетровському історичному музеї.