У 2014 році під Іловайськом загинули 459 українських бійців і 429 отримали поранення 

Рівно 4 роки тому батальйони українських бійців потрапили в оточення під Іловайськом, який вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль.

За інформацією Вікіпедії:

- у ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до «сил ополчення» із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.[2] 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Колони були розстріляні на марші.

За даними військового прокурора України Анатолія Матіоса, у «Іловайському котлі» загинули 459 українських бійців і 429 отримали поранення. У той же час, за даними депутата ВР Антона Геращенка, під Іловайськом загинули більше тисячі людей. Командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко заявив, що загинули більше тисячі українських військових. У свою чергу президент України Петро Порошенко заявив, що інформація про тисячі загиблих є недостовірною.

У Службі безпеки України пізніше заявили про те, що доведеним фактом є присутність 3,5 тисяч військових збройних сил Російської Федерації під час «Іловайського котла». У свою чергу, Генштаб визнав, що в плануванні операцій не враховувалася можливість російського вторгнення.