Амброзія вже давно стала жахом для павлоградців

За словами лікарів - алергологів ця рослина – є найпоширенішим алергеном у нашому місті. Люди, у котрих пилок амброзії викликає алергічну реакцію, страждають від липня і до перших заморозків. Хтось посилено ковтає пігулки, хтось їде подалі від міста, туди , де більше вологи і менше тепла.

Лікарі кажуть, що ліки здатні лише покращити стан алергика, однак повністю побороти недугу медикаментозно неможливо. Попередження алергійних захворювань пов’язане насамперед з боротьбою із самою амброзією. І вести таку боротьбу мають комунальники. Проте, на жаль, у нашому місті із амброзією роками ніхто не бореться.
Амброзія тут почувається досить комфортно і заполонила чималі території. В КП «Затишне місто», на плечі котрих лягає тягар боротьби із алергійною рослиною, кажуть, що для такої роботи у них не вистачає людей, бо мають всього лише 30 штатних працівників.

Цікаво як борються в інших містах із засиллям амброзії?

Місцеві ЗМІ повідомляють, що у Черкасах замість звичного викошування у міських парках впроваджують незвичний метод – використовують воду та бішофітну сіль.
У Запоріжжі із амброзією борються двома способами – хімічним (обробка безпечними біопрепаратами) та фітоценотичним (посів таких трав, які пригнічують ріст карантинних рослин).
У Дніпрі на боротьбу з алергенними рослинами із міського бюджету виділено 24,7 млн грн. Там із амброзією борються механічним способом – викошуванням

Довідково

Існує три види методів боротьби з амброзією: механічний, хімічний та фітоценотичний. На думку більшості експертів механічним способом боротися з амброзією немає сенсу – результату не буде, скоріш навпаки, насіння рослини рознесеться ще на більшу територію.
Який вид боротьби із алергенними рослинами оберуть у Павлограді, невідомо.