Пацієнти із захворюванням серцево-судинної системи, цукровим діабетом та бронхіальною астмою не можуть отримати безкоштовні ліки.

За словами головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Олени Дуднікової, для забезпечення хворих необхідними ліками до кінця року необхідно 672 тис грн.

«Ця державна програма діє і є результати, іде зниження захворюваності на інфаркти, інсульти, менше ускладнень у хворих із цукровим діабетом. Але, на жаль, на сьогоднішній день фінансування на ці препарати не добавлено. Перелік препаратів добавлений, але кошти залишились незмінними і вони вибираються значно швидше. Якщо раніше їх вистачало на 3 тижні, то зараз на 7-8 днів. Ми виписуємо рецепти, наші пацієнти йдуть до аптек, а коштів уже немає. Ми зі своєї сторони реагуємо – пишемо листи до департаменту охорони здоров’я області, до МОЗ України про те, що коштів не вистає для забезпечення пацієнтів ліками», – сказала Олена Дуднікова.

За її словами за програмою «Доступні ліки» в місті працюють 8 аптек. Програма передбачає як безкоштовне забезпечення ліками, так і з доплатою.

«Коли ми лише розпочинали цей проект, тоді були кошти, але люди не досить активно користувались ними. Вони не зовсім вірили, що це дійсно так і що це ніякий не обман. І нам доводилося вести активну роз’яснювальну роботу про те, що препарати потрібно приймати щодень, щоб було менше ускладнень, то зараз люди розуміють це і йдуть активно», – додає Олена Дуднікова.

За її словами на Павлоград у цьому році за програмою «Доступні ліки» виділено 2 млн 728 тис  грн.  Фінансується програма із державного бюджету.