Тренінг по наданню першої медичної допомоги пройшов в актовій залі Центру первинної медико-санітарної допомоги

Шкільних та дошкільних медичних сестер навчала фельдшер із медицини невідкладних станів Каріна Ніконець. У складі збірної Дніпропетровщини Каріна брала участь у Всеукраїнських змаганнях медичних бригад швидкої допомоги. Вона також пройшла 6-денний тренінг, який проводив ізраїльський парамедик і отримала сертифікат американської асоціації «Серце». Маючи такий сертифікат Карина тепер має право навчати інших медичних спеціалістів.

Під час тренінгу, використовуючи муляж, тренер розповіла як надавати першу допомогу до приїзду «швидкої» в рамках само і взаємодопомоги. Зокрема, як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію, накласти джгут, надати першу допомогу при опіках, укусах, запаморочливих станах, носових кровотечах. Що можна робити, а чого не можна ні в якому разі.

Тренери наголошують, що основне завдання при наданні першої допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень. Найголовніше – не нашкодити.

Подібні тренінги проходять регулярно.