В пологовому будинку народжується 4,6 % недоношених дітей, чимало малюків вагою до 1 кг. Вони потребують реанімаційної допомоги.

Для створення такого відділення потрібні кошти та лікарі-неонатологи. І перше, і друге – речі цілком реальні.

За повідомленням в.о. головного лікаря пологового будинку Наталії Куцевол, на сьогодні є реальна перспектива, що через півтора роки у павлоградський пологовий будинок прийдуть працювати три неонатологи, котрі зараз проходять тут інтернатуру.

«У наш регіон не їхали неонатологи. Зараз працюють два сумісники. На сьогодні ми навчаємо трьох інтернів – неонатологів. Тобто, якщо через пітора роки навчання, вони залишаться у нас, то ми зможемо створити справжнє відділення реанімації новонароджених. Вчора була ситуація, коли жінка ходила по лезу життя. І лише завдяки професійності лікарів, життя породіллі було врятовано. У нас народжуються діти і до 1 кг, і недоношені», – сказала Наталія Куцевол.

Вона також додала, що концепція створення на базі пологового будинку регіонального перинатального центру стане реальністю за умови сумісного утримання медичного закладу прилеглими громадами, котрим медичний заклад надає послуги.

«Фінансуємось ми із міського бюджету , а надаємо допомогу всьому госпітальному округу. Якщо в листопаді цього року буде прийнято меморандум між громадами, про те, що це буде не фінансування послуги, а сумісне утримання, тоді концепція створення регіонального перинатального центру буде реальністю. І якщо ця концепція буде прийнята, то ми у себе в пологовому будинку створимо відділення реанімації новонароджених. Бо діти потребують допомоги», – lрозповіла Наталія Куцевол.