У нашому регіоні не ростуть їстівні гриби, є лише умовно їстівні та отруйні

Щороку у грибний сезон в Україні близько 200 чоловік потрапляють до лікувальних закладів із отруєнням дикорослими грибами. Для близько 5% із них грибні токсини стають смертельними, у 87% люди труяться дикорослими грибами.
Про це розповіла лікар із загальної гігієни Павлоградського міськрайонного відділення лабораторних досліджень Світлана Городнича під час прес-конференції.
«На території України ростуть майже 2 тис видів грибів. Із них їстівними вважаються не більше 500 видів. Отруєння можуть викликати не лише отруйні, умовно їстівні, а й їстівні гриби при неправильній обробці», - сказала Світлана Городнича.
При перших ознаках отруєння необхідно терміново звернутись до лікаря . До приїзду швидкої спеціалісти радять пити побільше холодної рідини та активоване вугілля.
За словами завідувача реанімаційним відділенням 4-ї міської лікарні Юрія Арутюняна, ні в якому разі не можна збирати гриби уздовж доріг, залізниці та полів, бо вони всмоктують в себе всі шкідливі речовини.
«У наше відділення поступали люди із отруєнням грибами, котрі збирали біля поля. Люди отруїлись не самими грибами , а отрутохімікатами, котрими обробляли поля і гриби всмоктали це. У нас ростуть лише умовно їстівні гриби. І де гарантія того, що ви можете бути впевнені у цьому грибу. Гриби мутують при спеці. Є випадки отруєння і досвідчених грибників», – сказав Юрій Арутюнян.
За його словами найнебезпечнішою і найпідступнішою є отрута блідої поганки, проти котрої у світі не існує антидоту. Симптоми отруєння блідою поганкою можуть самостійно пройти наступної доби, проте заспокоюватись рано. Через днів два стан здоров’я людини погіршуються, в організмі відбуваються незворотні процеси.
Випадок отруєння блідою поганкою у Павлограді був зареєстрований у 2011 році. Отруїлись чоловік та жінка. Чоловіка медикам вдалось врятувати, а от жінка загинула.
Довідково

 

У Дніпропетровській області упродовж 2017 року зареєстровано 9 випадків отруєння грибами , постраждало 12 чоловік . Смертельних випадків не було. В Павлограді у 2017 році був зареєстрований 1 випадок отруєння дикорослими грибами.
У 2018 році у Дніпропетровській області сталось 2 випадки отруєння грибами. Постраждало 7 чоловік, із них 2 дітей. В Павлограді цьогоріч випадків отруєння дикорослими грибами не зафіксовано.