А знайти спеціалістів для юридичних консультацій, бази даних та публічні реєстри можна за допомогою онлайн - платформи Wiki Investigation

Про це під час тренінгу розповіла координатор проекту у Дніпрі Юлія Лисенко.

Аби розпочати розслідування, необхідно на сайті проекту заповнити форму для громадського «детектива». В ній потрібно описати конкретну ситуацію, в котрій проявляється корупція, де порушується закон. На розслідування дається 21 день, а далі координатори проекту головного офісу у Києві подають зібрані матеріали до НАБУ, НКЗ прокуратуру чи поліцію.

Проект Wiki Investigation працює недавно, проте уже декілька успішних розслідувань подали у відповідні структури, в тому числі і розслідування корупційних дій по Павлограду з приводу конфлікту інтересів у міській раді. («Дім, який побудував ДТЕК»). Мова йде про надання дозволу на гірничі розробки в районі Соснівки.
За словами Юлії Лисенко цю справу уже передали до Національної агенції з питань запобігання корупції (НАЗК).

«Ми намагаємось стати 4-м стовпом, на якому зараз базується антикорупційна реформа, яка відбувається в нашій країні. Тобто є САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура), є НАБУ (Націоналізоване антикорупційне бюро України), НАЗК (Національна агенція з питань запобігання корупції). Зараз не вистачає четвертого стовпа, на котрому триматимуться ці антикорупційні структури. І це має бути громадськість», – говорить координатор проекту Юлія Лисенко.

За її словами основна мета проекту – пробудити свідомість громадян, спонукати їх до активних дій у боротьбі із корупцією.

Довідково

Проект Wiki Investigation фінансується Європейським Союзом