Цьогоріч українські першокласники розпочали навчання за новими партами, з новими підручниками та за новою програмою. Батьківські ж внески, як були, так і залишаються справою виключно добровільною.  Проте... Чи можуть батьки відмовитись від фінансуавння школи.

Батьки не зобов’язані щось купувати для школи чи робити ремонти за свій кошт. Проте якщо хтось із батьків виявить бажання стати спонсором для школи, то ніхто йому не заборонить це зробити. Тобто батьківські внески – справа виключно добровільна.

Принаймні, про це повідомила начальник відділу освіту Павлограда, відповідаючи на запит.


Тим часом, батьки павлоградських школярів у соцмережах повідомляють про те, що із початком навчального року їм озвучують суму, яку вони ПОВИННІ здати у фонд школи, фонд класу та на охорону навчального закладу.


Допомогти батькам у вирішенні освітянських проблем готові члени Громадського об’єднання «Батьки SOS»Співголова ГО «Батьки SOS » Олена Бондаренко вважає, що батьки не мають ніяких фінансових зобов'язань перед школою.

«Щороку на фінансування освіти виділяється все більше коштів з боку держави і з боку місцевої влади. При цьому батьки не повинні щось купувати для школи. Це не входить в їх обов'язок. Вони не мають ніяких фінансових зобов'язань перед школою. Середня освіта у нас є безкоштовною та обов'язковою , – пише Олена Бондаренко на офіційній сторінці ГО «Батьки SOS ».

При цьому, якщо у батьків є бажання і можливість добровільно допомогти школі, є механізм здійснення благодійного внеску, який описаний в Постанові КМУ №1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування».

«Якщо батьки хочуть зробити благодійний внесок, вони можуть перевірити, чи передбачені подібні витрати в кошторисі установи, чи не купувалися вже подібні речі для школи, чи є в цьому необхідність, чи інформував директор закладу про цю потребу управління освіти. І лише тільки тоді перерахувати кошти на спецрахунок закладу цільовим призначенням, де вкажуть, що треба придбати і для учнів якого класу. Крім того, батьки можуть придбати необхідну річ самостійно і відповідно до актів передати на баланс навчального закладу», – додає Олена Бондаренко.

Проте, чимало батьків продовжують вірити в те, що батьківський фонд є обов'язковим, і іншим способом, без виділення грошей з власної кишені, неможливо поліпшити умови в школах і якість освіти їхніх дітей.