і майже 30% з них мають поведінкові та емоційні порушення 

Про це повідомила міський психіатр Наталія Гамій під час прес-конференції.

«Взагалі, половина всіх психічних захворювань починається у віці до 14 років, але в багатьох випадках захворювання не виявляються і не лікуються», – відзначає Наталія Гамій.

В країнах з високим рівнем доходу чітко простежується зв'язок між самогубствами і психічними розладами (в першу чергу, депресією і розладами, викликаними вживанням ПАР). У Павлограді такий взаємозв’язок не простежується. За словами Наталії Гамій, люди, котрі скоїли самогубства, не мали психічних розладів, принаймні до психіатра не звертались.
У першому півріччі цього року у Павлограді добровільно пішли із життя 14 чоловік, серед них одна дівчинка - підліток , що не увійшла у статистику за півроку, пішла із життя наприкінці літа цього року. В місті щороку в середньому стається 1-2 випадки самогубства серед підлітків і 3-5 випадків спроб самогубств. Це лише ті, що потрапляють в поле зору психіатрів.

«В більшості випадків, причина дитячого суїциду – стосунки з близькими, нерідко діти здійснюють суїциди через те, що батьки не змогли приділити достатньо уваги їх проблемам. Це не обов'язково погане або жорстоке ставлення, бувають емоційно глухі батьки – тобто вони не реагують на скарги дитини, не вникають в його шкільні проблеми або конфлікти з однолітками. Потрібно встановити контакт, такий, щоб дитина знала – щоб не трапилося, ви завжди будете на його стороні. Шукати контакт, бути уважнішими, дистанціювати підлітка від Інтернету, але не шляхом заборони, а шляхом надання альтернативи – наприклад сумісної подорожі-пригоди в парк, ліс чи на річку, чи на екскурсію в інше місто в театр», – розповідає Наталія Гамій.

За її словами , причиною самогубства серд підлітків може стати погана оцінка по предмету, грубе зауваження вчителя, перебування в «групах смерті» в соцмережах .
У глобальних масштабах для здійснення самогубства найчастіше використовуються пестициди, ліки , повішення і вогнепальна зброя. Тому зменшення доступу до цих речей – є профілактичним заходом.

Однією з проблем в багатьох країнах світу є шкідливе вживання алкоголю і наркотичних засобів серед підлітків і молоді.

Особливо небезпечними являються так звані «спайси» і «солі» , що частіше призводять до виникнення психозів і маніфестації шизофренії.
Велике додаткове навантаження для психічного здоров'я , незважаючи на багато очевидні переваги онлайнових технологій, завдають віртуальні мережі в будь-який час дня і ночі. У 2007 році фахівці помітили, що з кожним роком все більше дітей – представників цифрового покоління – страждають розладом уваги, втратою пам'яті, низьким рівнем самоконтролю, когнітивними порушеннями, пригніченістю і депресією.

Дослідження показують, що в мозку представників цифрового покоління спостерігаються зміни, схожі на ті, що з'являються після черепко-мозкової травми або на ранній стадії деменції – недоумства, яке зазвичай розвивається в старечому віці.