Цифрові технології інфантилізують мозок, перетворюючи його на подобу мозку маленьких дітей 

Про це напередодні Всесвітнього дня психічного здоров’я розповіла міський психіатр Наталія Гамій.

«По-перше, кількість зовнішніх стимулів обмежується через одноманітність проведення часу в Інтернеті. Дитина не отримує необхідного йому досвіду, щоб розвинути ділянки мозку, які відповідають за співпереживання, самоконтроль, прийняття рішень ... А те, що не працює, відмирає. Діти не звикли запам'ятовувати інформацію – їм простіше знайти її в пошукових системах. Ось і проблеми з пам'яттю. Вони її не тренують», – розповідає Наталія Гамій.

Чи стали діти набагато розумнішими завдяки Інтернету?

В проведеному експерименті нинішні одинадцятилітні виконували завдання на такому рівні, який демонстрували восьми - дев'ятирічні діти 30 років тому. Дослідники відзначають, що однією з основних причин цього є життя у віртуальному світі.

Як врятувати своїх дітей?

Досить просто обмежити час користування всілякими гаджетами. Потрібно заборонити використовувати гаджети ночами і у вихідні дні, ніяких екранів і гаджетів в спальні!
Дозволяти користуватися своїми планшетами і смартфонами максимум 30 хвилин –1 годину на день, молодшим дітям зовсім не давати гаджетів.

«Це відповідь на питання «що потрібно робити?». Подбати про підростаюче покоління. Подумати , яке майбутнє їх чекає через 10-20 років, якщо вони сьогодні проводять півдня перед екранами своїх суперсучасних гаджетів», – говорить лікар-психіатр.

За її словами батьки повинні навчити дитину:

• як регулювати свої емоції і потреби самостійно, а не за допомогою інших людей.
• Як забезпечити себе і свої потреби самостійно, а не за допомогою інших людей.
• Як реалізуватися в соціумі самостійно, а не за допомогою інших людей.

Ці вміння дають реальні результати у вигляді повної фінансової та психологічної свободи і незалежності від інших людей.