На суд на явився прокурор

На 16 жовтня у Павлоградському міськрайонному суді було призначено підготовче судове засідання у справі жорстоко побитого павлоградця, працівника одного із місцевих видань Сергія Вязовиченка. Проте не відбулось за причиною того, що на засідання не явився прокурор.

За інформацією секретаря судового засідання, причина неявки прокурора невідома, про дату проведення судового засідання він був належним чином поінформований.

На судовому засідання мали розглядались декілька важливих клопотань, котрі великою мірою визначили б подальший хід розслідування. Розповів адвокат потерпілого Роман Остропилець. 

«Сьогодні повинні були б розглядатись декілька клопотань, котрі, по-суті, вирішили б подальший хід цієї справи. Чому прокурор на з’явився, якщо був поінформлований судом про дату засідання – це дуже велике питання. Ми, як сторона потерпілого, надалі звертатимемо на це увагу. І якщо виявиться, що прокурор просто вирішив не прийти на це судове засідання, то ми наполягатимемо на тому, аби його притягли до дисциплінарної відповідальності. Бо він, як представник держави, зобов’язаний являтись на судові засідання і підтримувати державу в особі звинувачення», – сказав адвокат.

На його думку досудове розслідування проведено неякісно. У справі фігурують не лише троє підозрюваних, а, як сказано у матеріалах справи, інші не встановлені особи. І підозрювані, що перебувають під домашнім арештом, можуть вільно із ними спілкуватись і впливати на подальший хід розслідування. Окрім того, жоден із постраждалих (окрім Сергія постраждалими є ще двоє його товаришів. Вони отримали незначні ушкодження) не був ознайомлений із матеріалами справи до того, як її передали до суду. Це є порушення.

На судовому засідання був присутній і сам потерпілий Сергій Вязовиченко. Після жорстокого побиття він переніс декілька складних операцій. Каже, що на даний час почувається в межах норми і вірить у справедливе покарання для своїх кривдників. Хоча неявкою на суд прокурора дещо спантеличений.Нагадаємо, що у Павлограді у ніч на 2 червня цього року у центрі міста троє чоловіків жорстоко побили працівника одного із місцевих видань Сергія Вязовиченка. Підозру у скоєнні злочину поліція висунула трьом чоловікам, мешканцям Павлограда.

Двом із низ суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, проте потім суд Індустріального району Дніпра за якихось причин пом’якшив цей запобіжний захід і відпустив одного із підозрюваних, громадянина Азербайджану, під нічний домашній арешт. Сторона потерпілого подали скаргу на такі дії суду.