У чорному одязі та з чорними парасолями близько 70 чоловік пройшли центральними вулицями міста 

Акція пройшла з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Це мовчазна і мирна хода на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві.
Захід почався біля Клініки дружньої до молоді, що по вул. Шевченка і завершився біля Першотравневого парку.


Учасники акції відповідали на запитання перехожих, котрі зацікавились такою незвичною ходою і роздавали тематичні буклети.
Акція проходить під патронатом департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської області. У ній взяли участь представники соціальних служб, Центру вторинної правової допомоги, районного центру соціального захисту, правоохоронці, учні та студенти.


За статистичними даними в Україні за час незалежності 230 тис чоловік постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.

Проблема торгівлі людьми актуальна також і для Павлограда. За повідомленням керівника Клініки дружньої до молоді Ольги Лупової, починаючи із 2004 року в місті офіційно виявлено 8 випадків торгівлі людьми.

«Ця проблема стосується і Павлограда. Я працювала із цією проблемою , і як представник громадської організації, і як завідуюча клініки дружньої до молоді, то на моїй пам’яті близько 8 випадків. Я не кажу про кількість людей, бо в одному лише випадку це 7 людей. Статистика ведеться таким чином. Різні випадки, різні форми вербування, шантажу для того, щоб затягнути людей у рабство. Не всі випадки вдалось довести до суду. Декотрі постраждалі після шантажу та залякувань з боку злочинців, відмовились від будь-яких претензій», – сказала Ольга Лупова.

За словами правоохоронців на сьогодні найпоширенішою формою рабства є трудова експлуатація.
Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

Акції проти торгівлі людьми проходять в усіх обласних центрах та великих містах України.