Відповіді на це запитання не знає ані міський голова Анатолій Вершина, ані керівник КП «Павлоградтеплоенерго» Микола Вовк 

За словами мера міста в усьому винні НАК «Нафтогаз України», борги Павлограда перед котрим складають 51 млн грн. та неправильні закони, за котрими гірники сплачують податки у бюджет району, а не міста. Загальні ж борги за спожитий газ, включаючи пені та штрафи становлять 130 млн грн. Ліміти газу на місто можуть виділитись у двох випадках – або ж повного погашення чистої заборгованості перед НАК Нафтогаз у сумі 51 млн грн, або ж реструктуризація боргу у 130 млн грн. За словами міського голови, і на те, і на інше коштів у міського бюджету немає. 

«НАК Нафтогаз хоче, щоб ми підписали договір реструктуризації на 130 млн грн. Тобто повісти всі боргові зобов’язання повністю на місто. Для міста це означає, що ми повинні повністю закрити всі проекти і віддавати всі кошти. Або сплатити 51 млн грн, на що коштів у міському бюджеті взагалі немає. Якщо в інших містах є можливість сплатити ці кошти, то у нашому місті бюджет розвитку катастрофічно малий. Перш за все, через податки, які сплачують шахтарі нашим сусідам. А це понад 200 млн грн», – сказав міський голова під час брифінгу.

При цьому 68 млн грн існуючого боргу (принаймні таку цифру озвучив міський голова) становить різниця в тарифах, котрі має сплачувати держава. Він також додав, що коштів на проплату за газ вистачило б, якби гірники сплачували податки у бюджет міста, а не району.

Ситуація із стартом опалювального сезону в місті не нова. Минулоріч так само борги міста перед НАК Нафтогаз не дозволяли почати вчасно обігрівати місто. І лише після підписання договору реструктуризації, ліміти газу на Павлоград були виділені. Тим часом про здорожчання платні за газ та необхідність пошуку альтернативних шляхів опалення було відомо ще декілька років тому . І декотрі міста області успішно відмовились від цетралізованого опалення. 

Тим часом із 22 жовтня опалювальний сезон уже стартував у Дніпрі. Відповідне розпорядження з’явилось на сайті Дніпровської міської ради. Документ уже підписав мер міста Борис Філатов. У столиці опалювальний сезон розпочався із 19 жовтня.
Тепло вже подають до шкіл, дитсадків, інших навчальних закладів і лікарень, повідомляє прес-служба київського мера.

До речі

Чимало мешканців Павлограда не надто засмучуються відсутністю теплопостачання через непомірно дорогу ціну за спожите тепло.