Трупи безпритульних собак або ж тих, що конають у страшенних муках спостерігаються у різних районах міста 

Про це у соцмережах повідомляють та викладають фото мешканці міста. Обурені жорстоким поводженням із безпритульними тваринами у Павлограді члени ГО «Ліга захисту тварин «Шанс»

«Внимание!!! Травля продолжается !!! На Литмаше уже есть трупы. На ПЗТО ул. Станкостроителей 13 во дворе раскидано много мяса. На крышках люков, на возвышенностях ...видели женщину...», – повідомляється на офіційній сторінці організації в соцмережах. 

Стурбовані також і кінологи. Вони бояться проводити на пустирищі тренування зі своїми підопічними, адже ті можуть натрапити на смертельну принаду для безпритульних тварин.

«Мы больше не можем спокойно тренироваться в парке, или на нашем пустыре, как раньше... Я не могу побросать собакам мячики и фризби... Вчера Крюгер чуть сам не схватил кость, пропитанную ядом. Сколько времени теперь должно пройти, для того, что бы вся та пакость, что валяется в траве, исчезла?! Что бы прекратить наблюдать за бьющимися в судорогах, тяжело погибающими на улицах, дворнягами, идя вечером с работы?! Что бы не переживать за маленьких детей, которые всё тянут в рот, пока их родители того не видят?!», – пише на своїй сторінці у Facebook кінолог Марія Борисенко.

За словами волонтерів ГО «Ліга захисту тварин «Шанс», масове отруєння бродячих собак помічено у п’яти мікрорайонах міста. Таке явище спостерігається в місті щороку. Зоозахисники не вірять у те, що у такий спосіб тварин знищує хтось із мешканців міста за власною ініціативою чи так звані догхантери (безжальні вбивці собак) і нарікають на комунальників.

Проблемою безпритульних тварин у Павлограді займається КП «Затишне місто». Керівник підприємства Василь Коріневський повністю відкидає будь-які звинувачення на адресу комунальників.

«Ми ніколи не труїли собак і не збираємось цього робити. Якщо у кого є докази, що це робимо ми, то нехай звертаються у правоохоронні органи. Нам уже неодноразово заявляли мешканці міста, що якщо ми нічого не зробимо із агресивними собаками, то вони будуть діяти самі. Люди знають як ці ліки називаються , котрими труять собак. Ми не знаємо, а вони знають. Ми локально зіштовхуємось із такими випадками, коли агресивно ведуть себе тварини і мешканці скаржаться. А нам дуже шкода собак. Для цього у нас в місті є пункт тимчасового утримання тварин. Там зараз, згідно розпорядження міського голови, проводиться реконструкція. Додатково облаштовуються теплі вольєри для зимового утримання тварин, робляться післяопераційні вольєри. Але ж ви розумієте, що все це робиться поступово. Це планова робота. Вона не дає швидких результатів. Якщо є питання, то приходьте на підприємство, у нас щомісяця день відкритих дверей", –  розповів tv-news.dp.ua Василь Коріневський.

Притулок для безпритульних тварин у Павлограді почав діяти із січня 2018 року. Очікувалось, що із його відкриттям проблема безпритульних тварин в місті, якщо не вирішиться повністю, то, принаймні, покращиться. По місту мали б пересуватись чотирилапі або із господарем, або із «паспортом» (чіп у вусі із занесенням в базу даних).

Зменшити кількість чотирилапих безхатьків планували за рахунок їх прилаштування в «добрі руки» та стерилізації. Саме ці питання мав би вирішувати притулок для тварин.
Притулок розрахований на одночасне проживання лише 180 собак. За повідомленням начальника управління житлово - комунального господарства та будівництва Андрія Завгороднього, станом на листопад 2017 року по Павлограду вештається близько 4 тис. безпритульних тварин. На сьогодні помітного зменшення їх кількості не спостерігається. Для Павлограда це досить таки велика кількість. Для порівняння: за підрахунками волонтерів у Києві близько 3 тис безпритульних тварин.

Звичайно, знаходяться і тіі, хто вважає, що із безпритульними псами потрібно нещадно боротись і для цього підходять будь-які методи, в тому числі і розкидання просякнутого отрутою шматків м’яса. Свої доводи мотивують тим, бо бродячі собаки бувають агресивними та небезпечними. Регулювати чисельність безпритульних тварин в місті, безумовно, потрібно. Але чи потрібно вдаватись до таких жорстоких та не гуманних методів?

Тим паче, що масові отруєння собак абсолютно не впливають на зменшення їх кількості. Тварини мають здатність мігрувати і вільні території обживають «переселенці» із прилеглих районів.