24 жовтня –  Всесвітній день боротьби із поліомієлітом 

Дата події була приурочена до дня народження Джонаса Солка – американського епідеміолога та вірусолога, що розробив інактивовану вакцину проти поліомієліту.
Поліомієлі́т– гостре інфекційне захворювання, яке спричинює поліовірус. Хвороба здатна перебігати з ураженням ЦНС, з виникненням парезів і паралічів, іноді може закінчуватися смертю хворого. Недуга невиліковна, проте її появі можна запобігти

Єдиний метод профілактики – вакцинація.

«Ми разом можемо запобігти спалаху захворювання. Вакцинація на поліомієліт починається із 2 місячного віку. Далі у 4 та 6 місяців, ревакцинація – в 1,5 року, в 6 років та в 14 років (в краплях). Якщо дитина отримає вакцинацію та ревакцинацію, то вона буде захищена від небезпечної хвороби», – розповіла tv-news.dp.ua головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

За її словами у Павлограді на даний час вакцина від поліомієліту, хоча і в невеликій кількості, але є. Виробник – Бельгія та Франція. Найближчим часом очікують нових поставок. Препарат отримують централізовано, за державний кошт.

Олена Дуднікова також додала, що батьки все більше усвідомлюють важливість профілактичних щеплень і тому відмовників від вакцинації проти поліомієліту немає. Ускладнень після вакцинування дітей не зареєстровано.

«За мою 30-річну практику ускладнень після цієї вакцини ніколи не було», – розповіла лікар.

Вона також додала, що ситуація із поліомієлітом у Павлограді благополучна, захворювання не реєструється. Проте поодинокі випадки по Україні та Росії все ж трапляються. Тому заспокоюватись не варто. Варто пам’ятати про профілактику захворювання.