Сибірка – це інфекційне захворювання, що є спільним для тварин та людей

 Збудником сибірки є споротвірна бактерія. Людина може заразитися через пошкоджену (навіть мікротравмами) шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами. Заразитися можна при вживанні в їжу м’яса хворих тварин.

У нашій області ситуація спокійна, проте в Україні цьогоріч випадки захворювання реєструються.

У жовтні 2018 року лабораторно підтверджено діагноз шкірної форми «сибірської виразки» у мешканця с. Меняйлівка, Одеської облаті.
Отримано позитивний результат дослідження на сибірку м’яса забитої тварини та ґрунту на подвір’ї, де було забито хвору тварину.
Зі специфічними симптомами захворювання шкіри госпіталізовано ще 4 людей, що займалися вимушеним забоєм та розтином великої худоби без ветеринарної експертизи. Повідомляє завідувач Павлоградського відділення організації епідеміологічних досліджень Людмила Руденок.

«Сибірка – це гостра інфекційна хвороба, що має шкірну, легеневу та кишкову форми з явищами сепсису. Повітряно-пиловий шлях передачі інфекції під час обробки туш, зняття шкури і поховання трупів загиблих тварин. При земляних роботах можна заразитися спорами сибірки, якщо вони були в ґрунті, бо спори сибірки зберігаються десятки років» , – зазначила  Людмила Руденок.

За її словами, основний захід профілактики сибірки – це не купувати продукти тваринництва на стихійних ринках, бо їх реалізація проводиться без ветеринарної експертизи.

За інформацією завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру на території України знаходиться більше ніж 13,5 тисяч стаціонарно-неблагополучних пунктів та місць захоронення трупів тварин, які загинули від сибірки. Для визначення наявності збудника сибірки у довкіллі проводяться дослідження проб грунту.

Консультацію щодо обстеження на сибірку можна отримати у відділенні лабораторії особливо небезпечних інфекцій за тел: 731-96-81, 731-95-57.