Опалювальний сезон може розпочатись лише за однієї умови – боржники погасять борги за тепло 

За повідомленням начальника КП «Павлоградтеплоенерго» Миколи Вовка, на сьогодні загальний борг населення за спожите тепло складає близько 100 млн грн. Для отримання ж лімітів газу потрібно іще близько 14 млн грн. Отримати 15 млн грн кредиту підприємству теж не вдається – банки відмовляються фінансувати через заплямовану кредитну історію. За словами мера міста в міському гаманці коштів на погашення боргів немає. То ж залишається сподіватись лише на те, що боржників «замучать докори совісті» і вони активно та у стислі терміни почнуть сплачувати борги за спожите тепло.

«Кошти сьогодні можна взяти лише у населення. В середньому в опалювальний період місячна плата за тепло – 20 млн грн. Потрібно 14 млн грн. Тобто, це реально вирішити, все залежить від населення.
Боржники мають зрозуміти, що не будуть працювати школи, дитсадки, лікарні як будуть виживати, навантаження на електромережі зросте і чи зможуть вони витримати. В багатьох будинках система електропостачання не реконструйована. Як так можна, знати, що ти боржник і не шукати можливості зменшити ці борги?», – дивується Микола Вовк.

За його словами рівень проплати населення за останній опалювальний сезон значно зменшився. На сьогодні КП «Павлоградтеплоенерго» обслуговує 27 тис 980 особових рахунків, із них мають заборгованість 16 тис 532 рахунки . За аналогічний період минулого року було 30 тис 492 рахунки , заборгованість мали трохи більше 10 тис рахунків. Тобто кількість боржників зросла на 6 тис чоловік.

Причинами збільшення кількості боржників, на думку Миколи Вовка, є: сподівання людей на те, що централізованого опалення скоро не буде, підприємство ліквідується і жорсткіші умови надання субсидій.

Проте споживачі в основному  причину боргів називають іншу – непомірно високий тариф на тепло і звідси неспроможність виділяти із сімейного бюджету таку суму.

Звернення  із закликами погасити борги за тепло планують розвісити на під’їздах будинків.