Два екзамени для учнів профтехучилищ. Завдання шрифтом Брайля для незрячих. Допомога комп’ютерів для дітей із проблемами зору

Про такі зміни в ЗНО-2019 розповіли в департаменті освіти та науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
Про це повідомили в прес-службі ДніпроОДА.

Умови проходження ЗНО-2019 залишаються незмінними для випускників шкіл. Як і раніше, вони здаватимуть три предмети – обов’язкові українську мову та літературу, математику чи історію України і ще один – на свій розсуд.
Їх ровесники – вихованці профтехучилищ – здаватимуть ЗНО за двома предметами – українській мові , а ще математики чи історії України – на вибір. У 2018-му вони здавали дише один екзамен.

Шрифтом Брайля у 2019-му будуть надруковані завдання ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України та біології. Вони – для незрячих абітурієнтів. Новинкою стане і використання комп’ютерів зі спеціальними програмами для людей із поганим зором. Ця апробація пройде під час додаткової сесії.

Як і в минулі роки, завдання ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії можуть бути переведені на кримськотатарську, молдавську, польску, російську, румунську та угорську мови, якщо є запит від учнів.

Зовнішнє незалежне оцінювання - 2019 стартує 21 травня, останній екзамен – 13 червня.