14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом 

Цукровий діабет – це порушення всіх видів обміну речовин, в тому числі вуглеводного обміну. Більшість випадків цукрового діабету належить до двох категорій. Цукровий діабет першого типу найчастіше діагностується у віці до 20 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін. Близько 10% хворих мають перший тип діабету. Цей вид діабету починається швидко. Хворий різко втрачає масу тіла, з’являється сухість у роті, спрага, швидко підвищується рівень цукру в крові. Якщо не проводити лікування може розвинутись коматозний стан. Перший тип цукрового діабету потребує інсулінотерапії.

На цукровий діабет другого типу найчастіше хворіють після 45 років. При цьому типі організм не виробляє інсулін в достатній кількості і клітини організму недостатньо реагують на власний інсулін,тобто інсулін не засвоюється організмом. Близь 90% людей мають другий тип діабету. Цукровий діабет другого типу починається поступово. З’являється немотивована слабкість, сухість у роті, спрага. Підвищення рівня цукру в крові спочатку незначне. Високі рівні глюкози в крові часто не викликають значних розладів самопочуття, але є вкрай небезпечними. У людей з високими рівнями цукру в крові швидше розвиваються процеси старіння організму, значно частіше виникають захворювання серцево-судинної системи такі, як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарду, інсульти виникають значно частіше. Про це повідомила лікар-ендокринолог Валентина Гордієвська. За її словами цьогоріч у Павлограді кількість хворих цукровим діабетом у порівнянні із аналогічним періодом минулого року збільшилась.

«В Павлограді за 9 міс. 2018року розповсюдженість цукрового діабету серед дорослого населення склала 450,9 на 10 тис. населення (3900 осіб), в порівнянні за 9 міс. 2017року – 422,6 на 10 тис. населення. Розповсюдженість захворювання на цукровий діабет серед дітей за 9 міс. 2018р. склала 16,5 (34 особи), за 9 міс. 2017р. – 11,6», – розповіла Валентина Грдієвська.

Перші ознаки цукрового діабету :

  •  Постійна спрага, яка виникає тому, що організм хоче відновити недостатність рідини.
  •  Постійне відчуття голоду.
  •  Хронічна втома. Нестача енергії на клітинному рівні призводить до того, що страждає весь організм.
  •  Сухість шкіри. Сповільнене загоєння ран. Солодке середовище сприяє розмноженню бактерій та грибків.

Якщо у людини є такі симптоми – це привід звернутись до лікаря. Раннє виявлення хвороби може врятувати здоров'я і навіть життя.