Вакцина проти них уже є в аптеках міста 

За даними центру громадського здоров'я, а також ВООЗ, на нашій території в епідсезоні 2018-2019 років будуть циркулювати віруси грипу А H1N1 (Мічиган), який у нас раніше не зустрічався, також A H3N2 (Сінгапур), який вже був, і вірус грипу типу В (трохи видозмінений був у минулому сезоні). З огляду на це, епідсезон очікується, не те щоб надзвичайно інтенсивний, але зростання захворюваності буде спостерігатись саме через вірус грипу типу А. Про це повідомила міський епідеміолог Людмила Руденок.

«Грип особливо небезпечний для людей із хронічними захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи, порушенням обміну речовин та осіб, що контактують із великою кількістю населення в силу професії», – сказала Людмила Руденок.

Єдиними засобом профілактики проти грипу – є щеплення. На сьогодні в Україні доступні дві вакцини проти грипу: Ваксігрип тетра (Франція) та ДжіСі Флю (Південна Корея), які рекомендовані ВООЗ на епідемічний сезон 2018- 2019 років.

За повідомленням Людмили Руденок, препарат «Ваксігрип тетра» можна застосовувати із 3-річного віку , вакцину «ДжіСі Флю» – із 6-місячного. Профілактичні щеплення проти грипу проводяться у кабінетах для щеплення лікувальних закладів міста. Вакцину можна придбати в аптеках.