У третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається День відмови від паління

 Україна теж входить у їх кількість. Проте, якщо в інших країнах боротьба із тютюнопалінням є реальною і дієвою, то в Україні в цілому і в Павлограді зокрема, ніяких реальних кроків не спостерігається. Про це повідомив лікар-нарколог Роман Пасицельський.

«У Павлограді навіть є рішення міськвиконкому про те, торгові точки, де продають цигарки та спиртне не повинні розміщуватись ближче 300 метрів до навчальних закладів і про це не раз говорилось, проте ніяких зрушень для того, щоб реально поборотись із цим злом у нашому місті немає», – сказав Роман Пасицельський.

Він також додав, що більшість цивілізованих країн поставили амбітні цілі – за 15 чи 20 років країна має бути без тютюнопаління. І роблять реальні кроки для досягнення цієї мети – цигарки там дорогі та важкодоступні. Чого не скажеш про Україну. Наприклад, Австралія, Нова Зеландія, Велика Британія, задекларували свої наміри стати вільними від тютюну (менше 5% курців) вже впродовж 30-х років нашого століття.

«Зрушення було серйозне, коли Україна підписала рамочну конвенцію по боротьбі із тютюнопалінням. Понад 130 країн, що входять в ООН теж підписали таку конвенцію. І підписанти зобов’язались проводити певний комплекс заходів по боротьбі із тютюнопалінням. Один час був у місті сплекс активності поліції. Обмеження пішли по вживанню спиртного і тютюнопалінню. І тоді наша країна перемістилась із негарного 4-го місця із 130 країн по вживанню цигарок уже на більш пристойне 29 місце. Це 2008 – 2012 рік. Тобто за 4 роки стався такий позитивний крок», – розповідає Роман Пасицельський.

Він також додав, що з того часу, на жаль, позитивних зрушень у цьому напрямку більше не спостерігалось. Це у той час, коли щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу.