90% із них – заядлі курці

Хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) страждають понад 80 млн людей у світі, щорічно близько 3 млн помирають від цієї недуги. Тобто, хвороба забирає життя у 250 чоловік щогодини. Медики застерігають – якщо терміново не вжити заходів щодо зниження основних факторів ризику, то через 10 років смертність від ХОЗЛ збільшиться більш ніж на 30%.
Разом із тим, покращити цю сумну статистику цілком реально. Адже основною причиною захворювання є паління, в тому числі і пасивне. Про це розповіла заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Павлограда Ірина Гришина.

«На першому місці серед факторів ризику, що призводять до виникнення захворювання – тютюнопаління. Далі іде шкідливе виробництво, генетична схильність та часті інфекції . Цигарка – це така міні фабрика, що містить понад 400 хімічних сполук, із них 300 – біологічна отрута, близько 40 – канцерогени. В організмі передбачені фактори захисту, проте тютюн знищує цей захист і механізм очищення не працює, а тому всі шкідливі речовини осідають, подразнюють слизову оболонку і в результаті виникає запалення. Воно постійно прогресує, зменшується об’єм легенів і з’являється дихальна недостатність. Лікування такого захворювання розпочинається із відмови від паління. 90% пацієнтів з хронічними захворюваннями легень – заядлі курці », – розповіла Ірина Гришина.

За її словами у Павлограді на медичному обліку перебуває 2тис 458 чоловік із хронічними обструктивними захворюваннями легень. Цей показник майже удвічі перевищує обласний. Медики пов’язують це із тим, що до основного фактору ризику (паління) додаються іще шкідливі умови роботи на вугільних шахтах.

Читайте також: Місто не робить реальних кроків по боротьбі із тютюнопалінням, – лікар-нарколог