Нацрада розпочала моніторинг телеканалів 

Члени Нацради України з питань телебачення і радіомовлення провели в Дніпрі виїзне засідання із компаніями та провайдерами області

Перехід на цифрове мовлення та квоти. Ці та інші питання були розглянуті на виїзному засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Дніпрі. Зроблене та плани на майбутнє обговорювали з керівниками майже 50-ти телерадіокомпаній та провайдерів програмної послуги області.

«Щоразу приїжджаємо до Дніпра з новими задачами. Цього разу прагнемо обговорити перехід на цифрове мовлення, відносини кабельних операторів, можливе підвищення тарифів зі сторони великих медіагруп, перспективу створення локального мультиплексу. Такий вже є в Одесі, хочу почути, чи цікаво це Дніпропетровщині. Не оминемо також тему мовлення громад», – зазначив голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.

Ще одне питання – виконання телерадіоорганізаціями мовних квот на сьогодні, додав член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«Місцеві, регіональні радіостанції перевищують квоти українською мовою. Завдяки цьому ми бачимо, що кількість якісних вітчизняних пісень в ефірах суттєво зросла. Це був перший етап, – зауважив Сергій Костинський. – Нині завершився перехідний етап щодо впровадження мовних квот на телебаченні. Ми розпочали моніторинг каналів. Наголошую, що не потрібно робити зайвої роботи – фільтрувати та переозвучувати гостей програм, спікерів у новинах. Кожна людина може висловлюватися на тій мові, яка зручна для нього. Питання квот стосується журналістів, ведучих, дикторів».

Торкнулися й теми штрафів. Зокрема за неподання інформації про медіавласників.

«Жодного штрафу за неподання інформації про медіавласників цього року не було прийнято, тобто Дніпропетровщина – у відмінниках. Дякую за прозорість», – сказала член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук.

Загалом на Дніпропетровщині 200 телерадіокомпаній та провайдерів програмної послуги.