21 листопада 2013 року стало початком Революції Гідності – на Майдан Незалежності у Києві вийшли люди з мирним протестом проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом

Однією із знакових подій початку Революції гідності стала дата 11 грудня. Тоді, уночі, спецпризначенці знову спробували розігнати протестувальників. Тоді, у ніч проти середи, коли силовики знову штурмували Майдан, вперше за кілька сотень років дзвони Михайлівського собору забили набат.

Акції протесту, що тривали в країні з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви Євромайдан, Майдан, а пізніше – Революція гідності. У результаті тодішній президент Віктор Янукович у лютому, після масового розстрілу громадян у центрі Києва, втік до Росії. Усю повноту влади взяла на себе Верховна Рада України, яка призначила на 25 травня вибори президента України. На виборах переміг Порошенко, який 27 червня 2014 року підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі.

Росія, користуючись ослабленням влади у Києві і в порушення Будапештського меморандуму, анексувала Крим і розпочала гібридну війну на Донбасі, яка триває й сьогодні.

Згідно оприлюднених даних Генпрокуратури України, під час сутичок на Майдані загинуло 78 чоловік, МОЗ називає цифру – 82. В організації волонтерів-медиків Майдану стверджують, що кількість загиблих під час протистоянь на Майдані досягає 780 осіб.

«Наскільки нам відомо, 780 людей загинули. В це число входить близько 300 осіб, які пропали з лікарень (БСП, інших медустанов), їх вивезли і спалили в крематоріях. За цими людьми звертаються, шукають, але не можуть знайти...У Будинку профспілок (на 4-8 поверхах) були близько 200 поранених, які не могли самостійно пересуватися, не могли бачити, з черепно-мозковими травмами – вони заживо згоріли. Звідти трупи вивозили в невідомому напрямку мікроавтобуси VW чорного кольору без номерів», – заявила волонтер-медик Анастасія Поліщук на брифінгу у Києві.

Поліщук розповіла, що більша частина загиблих пройшло через руки волонтерів-медиків, і в озвучених цифрах вони не сумніваються. В організації волонтерів-медиків Майдану переконані, що влада навмисно приховує справжню кількість загиблих.

Нагадаємо, глава ГПУ Юрій Луценко повідомив, що у справі вбивств активістів Майдану проходять 380 виконавців, щодо 270 осіб справи перебувають у суді, стосовно 49 уже є вироки.

В Україні сьогодні пройдуть заходи на відзначення дати початку Революції Гідності. У Павлограді ритуал пам’яті з нагоди Дня Гідності та Свободи заплановано на 16.00 на Алеї Слави.